Inspirace

Barvou roku 2020 je klasická modrá

Od   | 

Barva roku dle Pantone pro rok 2020 nadchne většinu lidí. Jde totiž o klasickou modrou, kterou má většina z nás velmi ráda. Milujeme ji na šatech, doplňcích i v interiéru, kterému dodává kouzelný a tajemný nádech.

Pantone Color Institut každý rok určuje konkrétní odstín barvy, který se stane „barvou roku“. Predikce s dotýká módy stejně, jako designu a umění. Odborníci pečlivě sledují trendy a tendence, umělecká díla, grafiky, módu i pouliční umění a koncem předchozího roku vyřknou ortel o tom, ve znamení kterého odstínu bude příští rok. Pro rok 2020 a zároveň vstupní rok nové dekády je to klasická modrá, tedy odstín 19-4052 Classic Blue.

Klasický modrý odstín je nádherný i na doplňcích

Klid, elegance a nadčasovost

Odstín má vyjadřovat stálost, jistotu, klid, sebedůvěru a vzájemné napojení. Barva je dle Pantone nadčasová, jednoduchá, ale přitom elegantní, je kotvou v nejistých časech. Její uklidňující tón má připomínat oblohu za soumraku a nabízet příslib ochrany, naplnit naši touhu po spolehlivém a stabilním ukotvení.

Sedací souprava v modré barvě rozhodně interiér oživí. Zdroj: Natuzzi Italia

Nádherná v kombinaci se dřevem

V interiérech vypadá klasická modrá většinou skvěle a elegantně. Dokonale vynikne zkombinovaná s teplými odstíny dřeva a vhodně nasvícená. Užíváme ji často na čalounění, bytový textil atd.  Odstín klasické modré uklidňuje, přináší relaxaci a interiér s prvky této barvy jen tak nevyjde z módy právě pro její univerzálnost a oblíbenost.

Modrá vnáší do interiéru pocit klidu a jistoty

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login