Inspirace

Barvou roku 2023 je Viva magenta: Okoření domov a vyzdvihne náladu

Od   | 

Tak jako každý rok i letos je velkou událostí odhalení barvy pro rok 2023. Tentokrát se jí podle Pantone stává odvážná barva Viva Magenta.

Zdroj: Canstockphoto

Tato světle červená barva s nádechem fialové až malinové barvy se rozhodně vryje rychle do trendů bydlení a bude velmi žádaná. Kromě toho, že je optimistická a energická, je i rebelská a zároveň pulzující. V interiéru okamžitě upoutá, ale nenaruší celkový koncept.

Víme, kam pro nástěnné lampy

 

Kam barvu použít?

Viva magenta je sama o sobě velmi výrazná a v interiéru je potřeba s ní dobře naložit. Zakomponovat ji můžeme pomocí drobných doplňků, výmalbou jedné stěny nebo prostřednictvím nábytku. Skvěle působí třeba na koupelnových radiátorech, ale i na menší ploše kuchyňské linky. Odstín symbolizuje sílu inspirovanou červeným karmínem, který řadíme mezi nejcennější přírodní barviva. Hodí se tak téměř do každé místnosti, pouze v ložnici je s ní třeba zacházet opatrně. Pokud tedy s barvami rádi experimentujete, je Viva magenta ideální příležitostí.

Odvážní ji mohou zakomponovat do interiéru i pomocí radiátoru. Zdroj: Korado

S kombinací opatrně

Tato malinová barva je opravdu dominantní a jakákoliv kombinace ostatních barev by měla být dobře promyšlená. Obecně ale vedle nešlápnete s neutrálními barvami, jako je bílá, světle šedá, nebo krémová barva. 

Viva magenta je velmi výrazná, proto s ní v interiéru pracujte opatrně. Zdroj: Canstockphoto

Zdroj: Pantone

 

Fotogalerie:

 

Víme, kam pro stolní lampy

 

 


You must be logged in to post a comment Login