Koupelny

Barevné trendy v koupelně 2019

Od   | 

I v roce 2019 vládnou koupelnám přírodní barvy i materiály. Při vhodné kombinaci s kovovými doplňky lze i z malé koupelny vykouzlit designový skvost, a to bez přemrštěných nákladů.

Základní barevné schéma pro rok 2019 se odvíjí od použitých materiálů. „Vysokému designu“ vládne minimalismus, decentní barevnost a důraz na kvalitu materiálů a zařizovacích předmětů. Nicméně i běžnou panelákovou koupelnu lze proměnit v trendy místnost, kde se budete cítit dobře a prakticky.

Zehnder Subway

Luxus v přírodním stylu

Už několik let dominují v architektuře koupelen přírodní materiály: bláznivé a kontrastní barvy obkladů a dlažeb vystřídaly dřevo a kámen, případně – u odvážnějších a trendy sledujících – pohledový beton. Zmíněné materiály nepatří mezi nejlevnější, proto se velmi často využívají i další metody, díky kterým lze dosáhnout kýženého efektu: velkoformátová keramika s povrchem připomínajícím dřevo či přírodní kámen může být rozumnou volbou pro každého, kdo hledá výhodný poměr cena/výkon. Navíc – navzdory tomu, že třeba dřevo na podlaze v koupelně dodá této místnosti punc exklusivity a luxusu – je keramická dlažba bezesporu praktičtější a méně náročná na údržbu.

Zehnder Kazeane

Kvalitní baterie

V designu vodovodních a sprchových armatur rovněž převládá minimalismus. Druhým významným trendovým prvkem je narůstající popularita retro designu – pokaždé ale pouze v důkladné harmonii s celkovým pojetím koupelny. U těchto praktických koupelnových pomocníků se důraz klade na kvalitu provedení. Kromě tradičních materiálu, jako je chrom, se o slovo hlásí i matné povrchy, různé typy broušeného kovu – ocel, nikl či mosaz. V případě zmíněného retro řešení pak taky v kombinaci s keramikou.

Zehnder Yucca

Barvy

Je jen přirozené, že barvy pro rok 2019 vycházejí z typických barev použitých materiálů: dřeva, kamene a kovu. Příští rok tedy ovládnou koupelnu přirozené tóny – hnědá, béžová, šedá, bílá a zelená. Zelená ale nemá být dominantní barvou, spíše doplňkovou – ideálně v podobě rostlin, které se v koupelně objevují pořád častěji. A díky stoupající popularitě druhů, kterým koupelna vysloveně svědčí (stálezelené mechy, pepřinec, „domácí štěstí“, ledviník apod.), se tento typ dotvoření interiéru stává dostupnějším a jednodušším. Zbývající – a dominantní – trendy barvy by měly být vyjádřeny v površích stěn či podlah. Černá vytváří spíše pozadí, používá se jako doplňková, neutrální barva, neměla by být v kontrastu s ostatními.

Zehnder Kazeane

Krásné teplo

Pokud byste rádi přizpůsobili design vaší koupelny aktuálním trendům, zkuste začít třeba od radiátoru. Užitečný a často neprávem „opomíjený“ pomocník se může stát designovou ozdobou koupelnového interiéru. Trendy v koupelnové architektuře vyzdvihují barevnou sladěnost interiéru i hru s decentními kontrasty. Promyšlený výběr obkladů a zařizovacích předmětů vždy vdechne koupelně osobitý výraz, kolik z nás ale při plánování pamatuje i na tak výrazný solitér jako je koupelnový radiátor? Přitom právě vhodně zvolený designový radiátor se často stává samotným srdcem koupelny.

Asymetrický radiátor Forma

 

VÍCE SE DOZVÍTE ZDE

 

You must be logged in to post a comment Login