Ložnice

Barevné kombinace do ložnice, které vás neomrzí

Od   | 

Nejste si jisti, jakou barevnou kombinaci zvolit do ložnice, aby se vám v ní dobře relaxovalo? Přinášíme deset možností , které by vás možná ani nenapadly, a přitom dobrý výsledek je zaručený. Posuďte sami.

Prosluněná šedá

Šedá barva je v posledních letech velmi oblíbená, ale pro mnohé může být fádní. Stačí ji však oživit jednou barvou a výsledek je zaručený. My jsme vybrali “sluníčkovou” žlutou, která ji oživí a rozzáří. Navíc pokoj také prosvětlí. Nepřehánějte to však s doplňky, stačí upozornit na jeden-dva detaily.

Žluto-šedá kombinace

Přírodní odstíny

Cítíte-li se dobře v přírodních tónech, pak můžete zvolit kombinaci barev zelená-hnědá a prvky šedi. Ideální je použít dřevo na podlaze nebo stěně a nábytek ze stejného materiálu. Pokud je doplníte textiliemi s přírodními texturami, máte vyhráno.

Klasická žluto-modrá

Známé spojení barev, které bude vždy působit dobře, protože patří k takzvaným doplňkovým barvám. Použijete-li je v decentním dekoru, budou pokaždé působit moderně a živě.

modro_zluta

Elegantní stříbrno-modrá

Kdo má rád chlad pak jistě neopovrhne světle modrou se stříbřitými doplňky. Tato jemná kombinace je vhodná do ložnic, kam proudí dostatek denního světla. Vynikne v konzervativních interiérech.

Nebojte se červené

cervena

Červená je sice dominantní barva, ale použijete-li ji s citem, vznikne interiér, který vám bude dodávat energii a vitalitu.

Neutrální tmavá

Tmavé barvy, jsou-li použity v určitém odstínu, mohou navodit v interiéru intimní atmosféru, ve které se budete cítit příjemně a pohodlně. Jde jen o to, aby množství temných barev daný prostor nepohltilo. Elegantní tečku dodáte použitím kovového nábytku.

Měď prozářená růžovou

Měď je krásný kov s teplým nádechem, který dodá vaší ložnici na okázalosti a nevšednosti. V kombinaci s růžovým odstínem získáme ryze ženskou ložnici.

Béžovkou nic nezkazíte

Tento odstín se málokomu okouká a navíc vnáší do ložnice přirozené světlo. Pokud tu s vámi nespí pes, pak je velmi příjemným a decentním odstínem.

Béžové odstíny

Holčičí růžovka se zelenkavou

Je kombinací barev pro rozené romantičky, k růžové se navíc hodí nejen svěží jarní zelená, ale i mátový nebo olivový odstín.

Korálová s mořskou modrou

Korálová je měkká, smyslná barva, která v kombinaci s tmavou vždy vynikne. V tomto případě tu máme odstín mořské hlubiny, která jistě na mnohé působí relaxačně.

Karolína Sornas, Foto: Design Decor Ideas, Pinterest a archiv