Návštěvy bytů

Atraktivní bydlení na pouhých 30 m2

Od   | 

Jako startovní byt si mladý muž pořídil malou garsonku.

Její zařízení ovšem neponechal náhodě a přizval architekty ze studia Inpro CZ, kteří se s nevelkým prostorem poprali se ctí a na úrovni.

Půdorys bytu byl samo sebou jednoduchý, i tak byl ale lehce pozměněn. Původně totiž jedny dveře z předsíně vedly do malé komůrky, která byla zrušena a nahrazena šatnou. Dále se z předsíně vchází do koupelny a do polyfunkčního prostoru. „Bylo nutné tu vybudovat dostatek úložných prostor, proto jsme část vstupního prostoru zabrali a vytvořili tu šatu se zešikmeným vstupem, aby se v místnosti dalo pohybovat. Součástí je i předsíňová stěna. Tím, že je úložný prvek vyroben na míru a z jednoho materiálu, nepůsobí nijak násilně. Naopak, na první pohled není patrné, kolik místa je za dveřmi,“ komentuje to architekt. Také obytný prostor je navržen s dostatečným praktickým podtextem. Na kuchyňský kout navazuje barový pult, který rozšiřuje pracovní prostor v kuchyni a zároveň ji odděluje od pohodlného sezení pro dva. Protější stěna je obepnuta knihovnou po celé šíři, přičemž tu je ponecháno místo pro rozkládací sezení. S důvtipem je řešena i majitelova záliba ve sledování celovečerních filmů.  Může si je promítat na plátno ukryté ve stropním podhledu.

Během několika měsíců se ukázalo, jak dobře je maličká garsonka navržena. Majitel totiž dostal nabídku na koupi, která se neodmítá. A tak ji po krátkém užívání prodal. Ale buduje si už další domov a my se na něj těšíme.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Archiv, Kontakt: INPRO CZ

Související články

Návštěvy moderních bytů

Návštěvy stylových interiérů

Komentáře