Architektura a design

Ateliér Gordana Glass® mění svou tvář

Od   | 

Tam, kde se rodí čistá krása a tvoří se unikátní díla s puncem neopakovatelných originálů, musí být celé prostředí inspirativním prostorem, kde se člověk může soustředit a vnímat jen to důležité pro svou tvorbu.

Ateliér Gordana Glass® leží přímo na okraji lesa

V ateliéru Gordana Glass® v Bratislavě se nejen každý den tvrdě pracuje na nových dílech, ale také tu probíhají setkání osobního rázu až po velkolepé eventy. Je to tedy místo, které potřebuje být multifukční a zároveň v souladu s citem jeho majitelky, výtvarnice Gordany. Jejím cílem je, aby si každý návštěvník odnesl zážitek a příjemný pocit, který pak může sdílet společně se svými blízkými. I takové místo je zapotřebí čas od času osvěžit něčím novým a vtisknout novou tvář. Jak probíhá přestavba něčeho tak osobitého, jakým ateliér Gordana Glass® bezpochyby je.

Kuchyňské korpusy jsou připravené na osazení kamennými deskami TechniStone® a skleněnými díly Gordana Glass®. Ty z celé sestavy vytvoří nezaměnitelný designový koncept.

Začalo to myšlenkou výměny kuchyně a vybourání jedné dělící příčky, která měla celý prostor zvětšit a otevřít lidem při pořádání větších eventů. Co z toho nakonec vzniklo?

Kuchyň, od návrhu až po realizaci, byla vyrobena během velmi krátké doby. Vše muselo proběhnout bez jediné chyby a zaváhání, což se skutečně podařilo. Už od prvního pohledu je na kuchyni vidět propojení mnoha důmyslných detailů, ve kterých hraje zásadní roli souhra skla a tvrzeného kamene TechniStone®. Korunou její krásy je materiál Crystal Calacatta Silva, která tvoří velkoplošnou zástěnu. Dvířka zdobí matný dekor Noble Concrete Grey a lehané sklo, šedý planibel s platinou Gordana Glass® vyrobené na míru. Součástí kuchyně je i samostatně fungující pojízdný ostrůvek.

 

Opravdová krása není pouze o vizuální podobě, je to o tom nezůstat tam, kde ostatní končí kvůli rozumu, když srdce chce pokračovat.

 

Cit pro detail a oko technika umožňují výtvarnici Gordaně používat sklo ojedinělým způsobem a posouvat jeho limity.

Díky výtvarnici Gordaně, architektce Tatianě Kopkové, kamenické dílně Bartfay a truhláři Marku Valovi se podařilo sestavit senzační tým, který nakonec nezůstal pouze u kuchyně a vybourání příčky. Tak započala práce, která všechny bavila a interiéru vtiskla zcela nový ráz. Entusiasmus, který do díla všichni vložili, vyvolal další energii a chuť vytvořit něco víc. Nyní se tedy pracuje také na rekonstrukci pracovny, druhé kuchyně a kompletně celé podlahové plochy ateliéru. Všechny Gordaniny designerské impulsy se spojují pod taktovkou Tatiany Kopkové, zkušené bratislavské architektky.

Všechny Gordaniny designerské impulsy se spojují pod taktovkou Tatiany Kopkové, zkušené bratislavské architektky.

O dalším průběhu rekonstrukce vás budeme průběžně informovat na sociálních sítích a velmi brzy vás zaplavíme fotografiemi zcela nových prostor ateliéru Gordana Glass®, místa, kde se setkává inspirace s kreativitou a křehká krása s tvrdou prací.

 

Více se dozvíte také na: Technistone,  Gordanaglass, Koparch, Kamenarstvo-bartfay


You must be logged in to post a comment Login