Návštěvy bytů

Nezůstal kámen na kameni: Z pošmourného bytu vytvořili světlý prostorný domov

Od   | 

Jak přetvořit starý, tmavý, příliš členitý a ponurý dům na bydlení připomínající letní středomořskou pohodu? Lze to vůbec? Může městský dům nabídnou takovou atmosféru, aniž by zbytečně zapadnul do obvyklých klišé?

Zajímavé tvarování, světlé barvy a dostatek světla dělají z tohoto 140 metrového bytu pohodové a příjemné bydlení. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Klienti architektonického studia toužili po svěžím, příjemném a pohodlném domě, který bude připomínat jejich kořeny, ale zároveň vznikne moderní domov s kvalitním dispozičním řešením a správnou volbou materiálů a vybavení.  A tak se mohou těšit z červeného mramoru, barevných obkladů v koupelnách či posuvných hliníkových oken. Fascinující na provedení domu je především to, jak je uspořádán. Zakřivený střed dodává interiéru zvláštní nádech a z něj se postupně dostáváte do místností. Můžete si to představit tak, že se noříte do neznáma, což je chodba, a vcházíte do otevřeného prostoru, to jsou místnosti. 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

 

Nejvýraznější barvou celého bytu je akvamarínová zelená. Klientům se natolik líbila, že je použita takřka v každé místnosti, a to včetně nábytku. To proto, aby se prostor vzájemně prolnul. Akvamarínová je doplněná čistou bílou, která vytváří vzdušný a příjemný prostor. Toho si lze povšimnout hned po vstupu do kuchyně a jídelny. Bílá kuchyňská linka s pultem v moderním bílém designu zaručuje rozzářenou místnost, moderní vestavné spotřebiče zase zaštitují další z požadavků rodiny, tedy funkčnost a praktičnost. Prosklené posuvné dveře umožňují průchod světla, ale jelikož jsou z mléčného skla, není přes ně vidět. 

Kombinace oblých i ostrých tvarů vypadá skvěle. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Vedle kuchyňského pultu je umístěn praktický kulatý stůl v jednoduchém stylu a kolem něj kovové retro židle s dřevěným sedátkem a opěradlem. Také vám trochu připomínají klasické školní židličky? Toto není hlavní jídelní část, proto je tento prostor poměrně malý. Velký jídelní stůl se nachází v obývacím pokoji, který sousedí s kuchyní. U něj nechybí kovové židle z čalouněním a samozřejmě vhodné osvětlení. Do stěny jsou zapracované vestavné úložné prostory umožňující vhodné uspořádání věcí.

Obývací pokoj je opravdu velký. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Obývací pokoj vás nadchne hlavně tím, jak je veliký. Obrovský prostor umožňuje zakomponovat velkou sedací soupravu ve tvaru písmene L. Konferenční stolek v oblíbené akvarmarínové je hezký designový prvek a stejně tak i oblá stěna s úložnými prostory a televizí. Nejvýraznější je pak poutač u jídelního stolu, který si pohrává s vnímáním diváka a můžete si pod ním představit cokoliv, co vám mysl dovolí. Je to motýl, mořský živočich, otevřené srdce nebo něco jiného? Každopádně odlesky a textury dodávají opojnou atmosféru celé místnosti. 

V části obývacího pokoje byla vytvořena zimní zahrada. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Nejvýraznější součástí tohoto bytu je rozšíření domova o zimní zahradu. Tento naprosto zvláštní a netradiční koutek vytváří dokonalou oázu klidu a pohody pro každý den. Vybrané rostliny přináší nádech přírody a duhový dlaždicový strop připomíná odrážející se mořskou vodu. Stačí se položit do houpacího křesla, naplno otevřít okno, zatáhnout závěsy a relaxovat. Dlažba v tomto prostoru příjemně kontrastuje s dřevěnou podlahou, která je položená v celém interiéru. Majitelé chtěli stejný vzhled ve většině místností, mimo koupelny a kuchyně, kde je právě dlažba. Světlé místnosti, včetně dveří, které jsou hezky skryté ve stěnách, lákají k procházení. Můžete si povšimnout dokonalého minimalismu, nikde žádné věci navíc, které se musí uklízet nebo otírat. 

I v ložnici je vše vymyšleno do posledního detailu. Nábytek na míru prostoru vyloženě sluší. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Ložnice se vyznačuje pohodlným lůžkem a vestavěnými skříněmi. Paní domu zde má zařízený svůj koutek určený pro osobní péči. Z prostorné a čistě bílé ložnice se dostanete do luxusní koupelny lákající k relaxaci. Jejím nejvýraznějším prvkem je volně stojící vana. Na míru vytvořená koupelnová skříňka v půlkruhovém tvaru vypadá kouzelně a celý dojem umocňuje velké kulaté zrcadlo. Koupelna není příliš velká, jelikož slouží hlavně rodičům, ale nabízí všechno, co je potřeba k hygieně i odpočinku. 

Volně stojící prostorná vana je ideální k odpočinku po práci. Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Zdroj: Laura Ortin Arquitectura

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login