Koupelny

Asymetrie koupelně sluší aneb jak dát koupelně grády

Od   | 

Už vám ta strohost v interiérech leze na nervy? A co je třeba ozvláštnit asymetrickými prvky? Stačí jeden a výsledná podoba dostane úplně jiné „grády“. V koupelnovém prostoru to platí dvojnásob.

Koupelna totiž nebývá moc velká a ve většině případů preferujeme praktickou stránku před estetickou. I tak pro vás máme několik tipů, jak ji jednoduše oživit.

Asymetrická kolekce koncept 10 st., Ravak.

Asymetrická kolekce koncept 10 st., Ravak

Hřejivé a praktické

Jednou z méně obvyklých možností je použití asymetrického radiátoru, který se však dostává čím dál více do hledáčku architektů a designérů. Kromě toho, že v koupelně působí skutečně jako šperk, je také velmi praktický. Ramena jsou přístupná po celé výšce radiátoru, takže uživatelé mohou pohodlně zavěšovat ručníky v jakékoliv výšce. Navíc jich radiátor pojme mnohem víc než standardní žebřík. Design asymetrických radiátoru je nadčasový, vybírat můžete z kulatých trubek a ti, co preferují zcela rovné linie, mohou dát přednost elegantním širším plochám. Od věci není ani připomenout, že většinu asymetrických radiátorů lze připojit do teplovodní soustavy nebo do elektřiny, používat se mohou také kombinovaně.

Celé video najdete zde

Umyvadla s bonusem

Přesně tak by se mohla nazývat asymetrická umyvadla, jejichž odkládací plocha je na levé, nebo pravé straně od mycího prostoru. Navrhují a vyrábějí se buď z estetického hlediska, protože designéři se při jejich tvorbě mohou skutečně vyřádit. Anebo jde o praktickou stránku. Modely jsou totiž vhodné i do malých koupelen, kde jsme šťastni za každý kus odkládacího místa. V nabídce jsou i typy umyvadel, jejichž mycí prostor je vychýlen z hlavní osy a je pootočený. To je praktické zejména, je-li umyvadlo umístěné v rohu, protože pro uživatele představuje komfortnější užívání.

Keramické umyvadlo postavené na desce z kolekce Le Giare, Cielo

Keramické umyvadlo postavené na desce z kolekce Le Giare, Cielo

Co bychom u vany nečekali

Asymetrii můžeme najít i u van. Jsou to ty modely, u kterých není dodržována symetrie mezi délkou a šířkou. Stojí tak na půl cesty mezi rohovou a obdélníkovou vanou. Rozměry asymetrické vany se pohybují už od 75 cm na šířku a 140 cm délku, jsou proto vhodné i do malých a menších koupelen. Největší výhodou asymetrických van je ale jejich překvapivě velký vnitřní prostor. Koupající člověk leží na celkové ploše vany vlastně našikmo, takže může využít pro svou pohodu větší délku, než je reálná délka, kterou vana zabírá u stěny. Asymetrické vany mívají i integrovaná sedátka, podle jejichž umístění se rozlišuje levá a pravá varianta. Není výjimkou, že jejich součástí je dostatečně velký odkládací prostor, který se vždy hodí na hygienické pomůcky.

Asymetrické vany poskytují poměrně velkou dokládací plochu.

Asymetrické vany poskytují poměrně velkou dokládací plochu.

Jednoduchá a rychlá asymetrie

Líbí se vám koupelnový prostor oživený netradiční asymetrií, ale nechcete nic měnit a bourat? Pak si můžete pomoci dekoracemi. Od nástěnných, například nevšedními voděodolnými hodinami, přes kobereček před vanu až po takové drobnosti, jako je asymetrický hrníček na zubní kartáček.

Asymetrický může být i urinál

Asymetrický může být i urinál

Volně stojící asymetrické keramické umyvadlo z kolekce Le Giare, Cielo

Volně stojící asymetrické keramické umyvadlo z kolekce Le Giare.

Foto: Zehnder, Ravak, Kozák Bath and Interiors, Cielo

 


You must be logged in to post a comment Login