Doplňky do bytu

Andělské zvonění – česká klasika aneb Vánoce se blíží

Od   | 

Andělské zvonění nebo chcete-li zvonicí stromeček je klasický doplněk mnoha štědrovečerních stolů. Točící se stromeček a jemné cinkání patří k Vánocům skoro stejně jako ozdobený vánoční stromek, kapr, purpura, dárky nebo jmelí. Starší generace na něj nostalgicky vzpomínají a děti na něj fascinovaně hledí a snaží se pochopit, proč se vlastně točí.

 

Ze záplavy různých napodobenin a levných verzí převážně asijské provenience se ale jeden vymyká. Zvonicí stromeček, který jsme našli na e-shopu Krabickyshop.cz, nese sebou mimořádně zajímavý příběh.

Stroje, na kterých se původní Andělské zvonění vyrábělo od 50.let minulého století ve Frýdlantu v Čechách, objevil jeho dnešní výrobce pan Zdeněk Ševčík jako hromadu šrotu v zapadlé vísce na Slovensku.

Video z výroby zde

Tyto zbytky strojů včetně dokumentace odkoupil a vdechl jim nový život. „Splnil jsem si svůj sen“ říká k tomu a dodává „Chtěl jsem vyrábět přesně to, co si moc dobře pamatuji z dětství a předat stejné zážitky i svým dětem.“ Za poslední roky obnovené výroby už udělal svým výrobkem radost v desetitisících rodin.

Stromeček je stabilní a pevný a poctivá ruční výroba je na něm znát. Snadno se skládá a je zabalen v dárkové krabičce.

 

Nás zaujalo kromě krásného vzhledu především to, že je vyráběný v České republice podle původních výrobních postupů. Plechové díly z Velkého Šenova a korálky z Jablonecka kompletují šikovné ruce v chráněné dílně v Rožmitále pod Třemšínem.  

 

K dostání je  ZDE 

 


You must be logged in to post a comment Login