Něžný výsek JK

Ahoj, léto, ahoj, prázdniny!

Od   | 

Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, nikdy nebyl v Českém Krumlově. Věřili byste tomu? A protože letos je ojedinělá příležitost navštívit ho bez davů turistů, neváhal a dostala jsem výlet do Krumlova k svátku. Několikrát jsem se ujišťovala, zda si je vědom, co činí, neb pozvat do Krumlova MNE je prakticky totéž jako požádat mě o ruku, ale trval na svém, tak co už…  A protože si zasloužím jen to nejlepší, pokoj jsme si rezervovali v Monastery Garden.

Letošní rok je plný překvapení, abych tak řekla. Když jsem četla čínský horoskop pro rok 2020, kde se píše, že to bude hektický rok plný zkoušek, ale také nových příležitostí, ani v nejdivočejším snu by mě nenapadlo, jak moc jsou ty zkoušky míněny vážně. Ale když už se stalo, je třeba se k situaci postavit čelem a využít ji jako příležitost k cestování po Čechách.

Český Krumlov nikdy neomrzí. A to ani ve dne, ani v noci.

Jak už sám název Monastery Garden název napovídá, klášterní zahrady jsou nedaleko – a to přesně 15 mých kroků k jejich hlavnímu vchodu. Měli jsme rezervovaný pokoj s původní středověkou studnou. Je to jediný pokoj v přízemí, nemá klimatizaci, ale silné kamenné zdi udržují přijatelnou teplotu i tak, a krom vany do prostoru má tento pokoj i sprchový kout. Jenže ještě než jsme vystoupili oběma nohama z autobusu, volala paní majitelka, zda nechceme pokoj upgradovat za větší, jelikož jsme první po-covidoví návštěvníci, za stejnou cenu. Takové nabídce lze jen těžko odolat, a tak jsme na upgrade kývli.

Náš pokoj

Pokoj je s koupelnou propojený a krom volně stojícího umyvadla a vany je zde také walk-in sprchový kout. Toaleta je pak samostatně.

Krumlov nás sice přivítal zataženou oblohou, ale to mu na kráse nemohlo ubrat.

Pozn. č. 1 – Nikdy, opravdu nikdy! nedržte v jedné a té samé dlani bezdrátová sluchátka a papírky na vyhození. A pokud už se to tak semele, že sluchátka nestihnete uklidit do krabičky, raději se desetkrát ujistěte, že koš, do kterého jste obojí právě vyhodili, je dobře dostupný shora. Rozumějte –  nemá víko, které je na petlici. Která je zamčená. A protože mám svátek v květnu a je konec srpna, nezabil mě. Ale sama se tomu dost upřímně divím.

Monastery Garden má krásné motto – Lenosti, buď vítána. Což může každý pojmout po svém, fantazii se meze nekladou. A protože jsme byli první a většina pokojů byla otevřená, neodolala jsem a do několika jsem nahlédla. Každý pokoj je jiný. Všechny jsou zrekonstruovány s citem a každý milovník krásných koupelen by tu měl alespoň jednu noc přespat. Jediné, co mi úplně vypadlo, a mrzí mě, že jsem si nevzpomněla, byla návštěva pokojů Signature suite. Což v praxi znamená, že se do Krumlova, konkrétně do Monastery Garden, budeme muset vypravit ještě jednou.

Další z koupelen v Monastery Garden

Vpravo od umyvadla – výlevky je ještě sprchový kout. Povšimněte si i takových detailů, jako jsou např. vypínače.

Sprchová baterie, která mne naprosto uchvátila!

Pozn. č. 2 – Krumlov se ukázal jako prudce návykový. Dokonce tak, že jsme si pobyt nakonec o den prodloužili (na žádost Toho, jehož jméno nesmím vyslovit)  a ubytovali se – ano, tušíte správně – v pokoji se studnou!

Hledej studnu!

Další (příjemné) překvapení na nás čekalo v podobě otevřeného minibaru. Prostě se předpokládá, že jsme všichni slušní lidé, a tak si můžete v kteroukoliv denní či noční dobu dát skleničku vína, bublinek, pivo nebo něco ostřejšího, napíšete si to sami na účet, a zaplatíte před odjezdem. Každý den jsme mohli dát i domácí koláč, který jsme si také servírovali sami podobným způsobem. Snídaňové menu zde podávají až do 11,30 hod. (Lenosti, buď vítána – pamatujete?) a ujišťuji vás, že po standardní porci nebudete jíst až do večera. Porce byly obecně téma k diskuzi – zdálo se mi, že nám započítali málo kousků koláče, ale bylo mi vysvětleno, že tady jsem v Krumlově a normální porce r o z h o d n ě není ten kousek, co jsem nám jako porci vždy zapsala.

A takhle to vypadá v restauraci.

Osvětlení restaurace je originální!

Pozn. č. 3 – Celé to místo působí jako oáza na oko, ucho i duši. Vážně. Plus když se zeptáte majitelů, jaká místa byste rozhodně neměli opomenout, a nemáte na mysli právě památky, dají vám dobré opravdu tipy! Např. Sklepmistra z litrové láhve za 35,- Kč za 2 deci jsem neměla dobrých 25 let – důkaz místo slibů.

Ceny mírné

Že víno na nápojovém lístku vůbec není mě mělo varovat!

Když při příchodu dostanete tento stůl, tušíte, že vás čeká tak trochu jiný zážitek.

A nemohu nevyzdvihnout bistro Topinka. „Pche, topinka? Jako opečený chleba?!“ – říkáte si asi. Ano, bistro Topinka se skutečně zaměřuje na jeden z nejstarších článků zážitkového stolování, na krajíc opečeného chleba. A než vyřknete další pohrdavý soud, vydechněte, vyzkoušejte, nechejte se rozmazlovat, protože oni vás budou rozmazlovat rádi, a nechejte si třeba i namíchat koktejl. Budou vědět lépe než vy sami, co vám chutná. A kdyby ani to ne, bude to výhled z terasy, co vás uchvátí.

Interiér bistra Topinka.

Pozn. č. 4 – Neodolala jsem a přivezla si Negroni. Z Topinky. Přeberte si to, jak umíte.

Negroni by Topinka

Možná to vypadá, že se mě celá situace vůbec nedotkla, ale opak je pravdou. Od začátku března pracuji za další dva lidi a nevypadá, že by se na tom v nejbližších měsících něco změnilo. 
Na druhou stranu ovšem náš obor zůstal nouzového stavu ušetřen a bylo by rouháním si stěžovat. A tak to beru. Protože všichni v Krumlově, se kterými jsme mluvili, přiznávají, že to bez těch velkých výprav, co se jim proháněly městem, a kvůli kterým tam např. Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, nikdy nespěchal, budou mít těžké, ale tu jiskru v jejich oku nelze přehlédnout. A vážně jsem už dlouho nezažila, aby měl někdo takovou radost jen z toho, že vejdete, pozdravíte česky, zavřete za sebou dveře, nebo poděkujete. A když máte štěstí, přehrají vám i scénky, takový TOP10 chování zahraničního turisty.

Ano, to je TO místo.

Pozn. č. 5 – A pokud vás láká Krumlov, ale nikoli jeho historická část, přikládám dva tipy i na urbex. Prostě Krum♥

Hotel Vyšehrad

Opuštěná továrna

Fotogalerie:

Foto: Jana Christian

You must be logged in to post a comment Login