Koupelny

Chyby v koupelně pohledem Feng Shui: Napravte je a zajistěte si příjemnější cestu ke spokojenému životu

Od   | 

Hlavním tématem z pohledu Feng shui v koupelně jsou barvy, čistota a uspořádání. Pokud se budete držet tohoto učení, žádná energie z koupelny už nebude utíkat, což se projeví v řadě drobností vašeho spokojeného života.

Koupelna podle Feng shui má svá pravidla. Zdroj: Rako

Začněte pořádkem a čistotou

Koupelna je místem, kde po dlouhém dni odpočíváme a kde našemu tělu a duši poskytujeme opravdovou očistu. Pokud se cítíme příjemně a svěže, jednodušeji překonáme překážky, které nám život připravuje. Veškerá nečistota a špatná energie se odplavuje mj. i odtokem z vany, sprchy, umyvadla a toalety. Vše je proto potřeba udržovat v naprosté čistotě. Ručníky nechte uschnout a vodovodní baterie udržujte nablýskané a čisté. Také různě nezbytnosti, povalující se po místnosti nedělají dobrotu a do lidské duše vnáší nechtěný chaos. Veškeré sponky, gumičky, kosmetické tampony a jiné potřeby ukládejte do skříní nebo do předem určených nádob.

V koupelně nepovalujte zbytečné věci a vše schovávejte do komod a zásuvek.
Zdroj: Ravak

Pozor na kohoutek

Kape vám v koupelně výtok z baterie? Podle Feng shui znamená kapající voda z baterie nerozhodnost a nejistotu. Co kapka, to varianta řešení, mezi kterými se rozhodujeme. A protože bychom si za každým rozhodnutím měli pevně stát a nebát se říct svůj názor, je důležité kapající kohoutek v koupelně spravit. Kromě toho nechtěně ztrácíme vodu a vzdáváme se tak jednoho z našich největších bohatství. 

Jak snadno ušetřit za vodu

Ukliďte léky

Podle učení Feng shui je potřeba sklidit z dohledu všechny platíčka a krabičky s léky. Uschovejte je do zásuvek tak, aby nebyly přímo na očích. Léky vystavené pohledu představují potřebu a důvod, proč je užívat. Lidé pak mají tendenci v sobě hledat skryté problémy a opětovně je řešit pilulkami.

Zkontrolujte, zda průtok hlavové sprchy pojme odtokový žlab ve sprchovém koutě. Zdroj: Hansgrohe

Zaměřte se na barvu

Velmi důležitý je i výběr barev. Koupelna by měla být harmonickým a příjemným prostředím, ve kterém se zbavujeme stresu a očišťujeme tělo. Podle Feng shui je vhodné se zaměřit na světlé odstíny barev a přírodní materiály. Pokud si potrpíte na tmavší barvy, aplikujte je raději do spodní části místnosti, aby prostor nepůsobil depresivně. Rozhodněte vynechejte agresivní a výrazné barvy. Ve světlých odstínech by se měly nést i doplňky. Světlé ručníky smotejte do ruliček a přehledně vyskládejte do rohu místnosti. Také koš na prádlo musí zůstat v koupelně. Nesmí chybět ani skleničky na kartáčky nebo dávkovač na mýdlo. Vše udržujte v čistotě.

Oválné tvary do koupelny podle feng shui patří. Dejte jim vyniknout na betonové stěrce. Zdroj: Němec

  • Bílá – podle učení Feng shui je bílá barva tím nejlepším výběrem. Symbolizuje čistotu a díky své neutrálnosti neovlivňuje vodní energie.
  • Světle modrá – symbolizuje očisťující vodu.
  • Světle zelená – je typickou barvou pro život a nové začátky. Ve Feng shui koupelně by neměla chybět.
  • Světlé pastelové barvy – působí harmonicky a útulně. Navozuje pozitivní myšlení a optimistickou náladu.

Koupelnu laďte do světlých tónů a přírodního materiálu. Zdroj: Grohe

Vhodné umístění koupelny

Podle Feng shui je koupelna poměrně složitým místem, kde prochází velké množství energie. Pokud koupelnu teprve v domě plánujete, je vhodné si předem promyslet její umístění. Ideálním řešením je koupelnu umístit stranou od interiéru. Dříve bylo také běžné, že se alespoň toaleta nacházela mimo stavení. To se v současném nastavení jako velmi nepohodlné, pokud je to možné, umístěte ji do severní části domu (nebo bytu). Zde se udržuje a koncentruje nejvíce vodní energie. 

Fotogalerie:

 

Proč toaletu s bidetovou sprškou?

 

 


You must be logged in to post a comment Login