Ložnice

8 ložnic s velkým nápadem

Od   | 

Myslíte si, že už jste všechno viděli a nic vás neohromí? Našli jsme pro vás osm zajímavých ložnic, které, když už nic jiného, si bezpochyby zamilujete.

1. Postel do malého bytu

Máte malý byt, do kterého se vám nevejde postel a s rozkládacím gaučem se nechcete spokojit? Řešením může být pěkně opracovaná moderní deska elegantně připevněná provazy k navíjecímu systému. Nemusíte stlát a zaklízet. Ráno jen desku zvednete a pod ní můžete pohodlně bydlet. Řešení je vhodné do bytů s vysokými stropy, případně do velkých místností, kde můžete prostor pod lůžkem oželet. Počítejte, že standardně velká postel pro dva spáče má rozměr 180 x 200 cm.

2. Industriální řešení

Na takovou ložnici je zapotřebí zručnost a taky víc odvahy, protože třeba taková výlučně romantická duše by v takovém interiéru asi jen těžko kvalitně odpočívala. Nicméně do našeho výčtu velkých nápadů rozhodně patří. Projděte bazary a vrakoviště, najděte díly a za pár dní máte hotovo.

3. Levitující postel

Italská firma Lago představila nový koncept lůžka, jehož originalita tkví v podnoží. To totiž zastává jen jedna noha. Výsledkem je elegantní lůžko jakoby levitující v prostoru. Postel získala jméno Fluttua a je vám určitě zřejmé, že kromě skvělého vzhledu je řešení i praktické. Pod postelí se totiž náramně pohodlně uklízí.

4. Máte volný trám?

Na chaty a chalupy, do podkroví, zkrátka tam, kde jsou v interiéru použity trámy, můžete ve stejném duchu vyrobit i postel. Zde je jedna z možností, jak by mohla vypadat, přičemž nezapomeňte, že vodorovně položený trám za hlavou bude fungovat i jako police.

5. Nevšední pelest 

Vysoká i široká, barevná, polstrovaná, jednoduchá…všechny takové pelesti už jsme viděli, ale členěná pelest tak, aby zároveň sloužila po celé šíři jako odkládací stolek, takových už moc není. Jednu z nich má postel Vele (Lago) a právem jsme ji zařadili do našeho výčtu.

6. Pro milovníky soukromí

Postel Colleto má speciální ohebný lem, který je možné zvednout podle nálady. Když chcete soukromí, pak ho zvednete celý nahoru a nikdo vás neuvidí. A když se chcete cítit bezpečně, můžete ho zvednout kolem svých zad, rozverně ho pak můžete naaranžovat nakřivo. Zkrátka s touto postelí bude vaše ložnice vypadat pokaždé jinak.

7. Lampička, která vás poslechne na slovo

LiliLite je název nástěnné police s osvětlením, které se rozsvítí v momentě, kdy sundáte z horní části knihu. Právě pro ni je vytvořen tvar, tak, abyste ji mohli nechat otevřenou tam, kde jste dočetli. Police je opatřena dřevěnou dýhou a k dostání je ve dvou velikostech. Cena od 149 Euro.

8. Výhled, který stojí za to

Nemusíme vysvětlovat, proč právě výhled je tím nejlepším, co vytvoří v ložnici tu správnou atmosféru. Pro klidný spánek je ale důležité, abyste byli v dostatečné výšce, abyste se nebáli, že vám někdo může vstoupit dovnitř. Vždy pamatujte, že musíte mít opěru za zády, a těm, které budí ranní světlo, doporučujeme usínat v jiné místnosti.

Čtyři zásady pro dobrý spánek

Fyzioterapeut Renáta Léblová

Fyzioterapeut Renáta Léblová

1. Spaní na břiše namáhá krční páteř, která je ve velké rotaci po poměrně velkou dobu, což jí neprospívá.

2. Vhodná poloha je na boku, kdy by polštář měl být jen pod hlavou, neměl by zasahovat pod ramena a výška polštáře by měla být taková, aby vyplňovala prostor mezi ramenem a hlavou, a hlava tak byla v prodloužení.

3. Někomu vyhovuje spousta malých polštářků, kterými se dá vypodložit bok, kyčle, kolena apod. To už záleží na daném jedinci.

4. Poloha na zádech je také vhodná. Ti, kteří mají potíže s bederní páteří, často uvítají v této poloze vypodložení pod koleny. Polštář v poloze na zádech stačí menší a zase by neměl zasahovat pod ramena, hlava by neměla být v předklonu ani v záklonu.


You must be logged in to post a comment Login