Inspirace

7 tipů, jak nejen opticky nafouknout předsíň

Od   | 

Předsíň nebývá bohužel velká, a přitom právě v ní potřebujeme prostor na sezení a hodně úložného místa. Jak ji zařídit, abychom se v ní pohodlně obuli a zároveň pojala všechny naše boty, bundy a kabáty. A přitom ještě působila uklizeně a byla reprezentativním vchodem do našeho domova?

1. Začněte u barev

V místnostech, které neoplývají velkou rozlohou, je ideální základní barvou bílá, která celý prostor opticky zvětšuje a prosvětluje. U předsíní, kde je zároveň často nedostatek denního světla, to platí dvojnásob. Jestli se nechcete omezovat pouze na bílou, doporučujeme volit světlé pastelové nebo přírodní odstíny. Kýženého efektu dosáhnete, když se stěnami barevně sjednotíte podlahu.

2. Dbejte na dostatečné osvětlení

Kromě světlých stěn můžete z předsíně udělat světlé a příjemné místo vhodným osvětlením. Nejlepší variantou budou LED bodovky, ale nemusíte se bát ani stropních lustrů nebo nástěnných lamp, které podtrhnou osobitý styl vašeho domova.

3. Zrcadlo, zrcadlo

Nejenom, že vám při každém odchodu a příchodu řekne, že jste nejkrásnější, ale zároveň místnost opticky zvětší a v kombinaci se světlými stěnami ji i prosvětlí. Je to praktický pomocník, který by neměl chybět v žádné předsíni.

4. Ozdobte stěny uměleckými kousky

V předsíni se také snažte vyhnout přemíře nábytku a raději sáhněte po zarámovaných černobílých fotkách nebo výrazné malbě, které budou v dokonalém kontrastu se světlými stěnami a upoutají pozornost každé návštěvy. Ušetříte si tak místo pro průchod a před hosty můžete nenápadně zamaskovat některé neduhy.

5. Instalujte posuvné dveře

Při realizaci předsíně v domě zkuste do svých plánů zahrnout samostatnou šatnu s posuvnými dveřmi, které ušetří spoustu místa. Oceníte to také v zimních měsících, kdy se nebudete muset stále dívat na hromadu kabátů a bot. V bytě většinou takové prostorové možnosti nejsou, proto zkuste najít místo alespoň na vestavnou skříň splňující všechny vaše potřeby. Ideálním řešením je skříň se zrcadlovými dveřmi, díky nimž získáte v místnosti opticky větší prostor.

6. Na podlahu položte běhoun

Stejně jako horizontálně pověšené obrazy nebo zrcadlo, i jednoduchý běhoun opticky prodlouží vaše zádveří či vstupní chodbu. Nemusíte se bát křiklavých odstínů, ale dbejte na to, aby byl koberec v barevné harmonii se stěnami, případně vybavením.

7. Udržujte předsíň čistou

Není nic horšího, než roznesené bláto z předsíně po celém bytě a věšák, který se pod tíhou bund a kabátů bortí v základech. Pro boty a oblečení využijte veškerých úložných prostor, které máte k dispozici a podlahu udržujte v čistotě. Samotné vás pořádek v předsíni potěší vždy, když tudy budete procházet.


You must be logged in to post a comment Login