Návštěvy bytů

60 m2 bez zbytečných příček: Vzdušnost interiéru navíc také podporují zvolené barvy

Od   | 

Romantické, vzdušené a moderní. Asi tak by se dal charakterizovat byt z dílny Lauri Brothers. Při jeho tvorbě se inspirovali paletou Pantone a vybrali odstín Pirate´s Dream. Jemná modrozelená v kombinaci s bílou a spoustou denního světla tvoří skutečně bydlení snů. I když má byt jen 60 metrů čtverečních, působí mnohem větší, díky chytře řešenému prostoru a vybavení. 

Sezení rovnou navazuje na kuchyni. Zdroj: Lauri Brothers

Celou obytnou část tvoří v podstatě jedna velká místnost, která je ale tak dobře rozvržená a propracovaná, že to vůbec nevadí. Celý prostor působí mnohem větší, než ve skutečnosti je. Tento efekt vytváří především velké prosklené plochy, které propouští spoustu denního světla, chytré příčky oddělující jednotlivé části, světlé barvy a minimum věcí. Nás uchvátily jemné závěsy a několikrát využité luxfery jako designová třešnička na dortu. Prostor bytu je rozdělen na obývací část, kuchyňský kout a místo pro spaní. V obýváku láká k posezení  sedací souprava ve světlé barvě a pohodlné houpací křeslo ve stylu tzv. hojdavaku. Nechybí stolek k odložení ovladače na televizi, která se nachází na protější stěně, kávy, čaje, něčeho dobrého na zub nebo oblíbené knihy. 

Kam pro konferenční stolek?

Hned u vchodu se nachází menší botník a lavice určená jako dobrá pomocnice při obouvání. Velká vestavná skříň se zrcadlí po celé délce i šířce a pojme všechno, co je potřeba schovat. Oblečení mají majitelé v šatní skříni v ložnici. Je vidět, že i v malém prostoru lze efektivně vytvořit úložné prostory a není potřeba interiér zastavět nábytkem. Byt je poměrně strohý na dekorace, ale ve vstupní chodbě dva obrazy na botníku nesmí chybět.

Kuchyňský kout je opatřen moderními spotřebiči a nabízí dostatek úložných prostor. Zdroj: Lauri Brothers

Bílá kuchyně ve vysokém lesku není příliš velká, ale místa nabízí mnoho. Je to zejména díky skříňkám vestavěným až ke stropu. Dvě masivní police uprostřed chytře „obtékají“ digestoř a v pozadí je vytvořená designová cihlová zeď. V části, která se potkává s kuchyňskou deskou, bylo použito sklo, aby šel povrch dobře umýt a byl odolný. Místo klasického jídelního stolu mají majitelé kuchyňský pult s barovými židlemi. Od obývacího pokoje ho odděluje stěna z luxferových skel a je tak chytře postavený, že vidíte pohodlně rovnou na televizi, třeba i při vaření. Pult osvětlují pověšená designová světla připomínající trubky. Celý prostor působí velmi elegantně a prakticky. 

Ložnici zvýrazňuje stěna z přiznaných cihel, která je sama o sobě velmi výraznou dekorací, a tak není už nic moc dalšího potřeba. Zdroj: Lauri Brothers

Ač byt neoplývá větším počtem místnosti, místo na pracovní kout se zde našlo a poskytuje příjemné zázemí. Obsahuje menší psací stůl a pohodlnou židli. Vše v bílé barvě. Útulnější nádech dodávají květiny a zajímavá drátěná dekorace na stěně. Opět si můžete povšimnout přiznaných cihel, které celému prostoru dodávají jistý industriální nádech. Pracovna je součástí ložnice, která je od obývací části oddělena zděnou příčkou. Prostor je velký tak akorát na čalouněné dvoulůžko s úložným prostorem. Na stěně je televize, když se manželé chtějí dívat na televizi rovnou z postele. K uložení oblečení slouží vestavná šatní skříň oddělená závěsy. Koutek, ač maličký, nepůsobí stísněně především díky spoustě světla a otevřenému prostoru.

Rostliny skvěle ladí se zvolenými doplňky. Zdroj: Lauri Brothers

Ve stejných barvách, jako je celý byt, se nese i elegantní koupelna, na které si designéři dali skutečně záležet. Za povšimnutí stojí rozhodně luxusní nerezový stolek pod umyvadlo s jedním úložným šuplíkem. Perfektně zvolené, do tohoto konceptu, bylo tmavé umyvadlo. Sprchový kout s obklady ve stejné barvě jako zbytek bytu poskytuje dostatek prostoru pro pohodlnou očistu těla. Od obytné části ho oddělují skleněné luxfery. Místnost se na první pohled zdála trochu moc strohá, proto je zde zelená kapradina, která koupelnu malinko zjemňuje a dodává domáčtější nádech. Samozřejmě nechybí ani toaleta, která sice není vidět, ale své místo našla hned naproti sprchovému koutu. 

Zdroj: Lauri Brothers

Fotogalerie:

 

Elegantní i pohodlné – pohovky v Decoland

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login