Zahrada

6 rad, jak ochránit zahradu před zimou

Od   | 

Ne všechny okrasné rostliny přečkají zimu bez problémů. Jak tedy připravit zahradu na studené roční období?

Kmeny stromků natřeme před mrazem bílým vápnem.

Kmeny stromků natřeme před mrazem bílým vápnem.

1. Teplomilné druhy keřů a polokeřů (ibišek syrský) opatříme ochrannou přikrývkou, bázi keře, kde na jaře raší nové výhony, přihrneme zeminou, listím, štěpkou, chvojím či slámou.

2. Vyšší mrazuvzdorné bambusy zakryjeme až do výšky 50 cm listím, nižší druhy můžeme zakrýt méně.

3. Stébla vytrvalých trav a trvalek nestříháme, ale svážeme je do snopu, zajistíme tak výbornou ochranu proti vlhkosti, která by jinak u krátkých stébel mohla způsobit namrzání nových pupenů.

Stébla vytrvalých trav nestříháme, pouze je svážeme do snopu

4. Růže nakopčíme a zakryjeme, korunky stromkových růží opatrně ohneme k zemi, zafixujeme a nasteleme anebo je obalíme do prodyšného materiálu (světlá textilie, silnější obalový papír), přistíníme také kmínek.

5. Menší mísy a truhlíky s vytrvalými rostlinami můžeme zapustit buď přímo do půdy, anebo vytvoříme kout naplněný slámou či pilinami, a tak je zapustíme, popřípadě pěstební nádobu obalíme bublinkovou fólií, tepelně izolační fólií, rohoží z jutové plsti, netkanou textilií, jutovým pytlem či jutou v pásech.

6. Skalničky přikryjeme nejlépe chvojím či listím, můžeme si pomoci košíkem z proutí, či bambusu, kterým přikryjeme rostlinu, a teprve na něj navrstvíme materiál.

podzim v zahradě

Zahrada je na podzim pestrobarevná

 

You must be logged in to post a comment Login