Inspirace

6 letošních interiérových trendů, které si zamilujete

Od   | 

A jako každý rok i letos nám nachystali designéři novinky, kterými můžete ozvláštnit svůj domov. Kromě trendy barev to jsou nové materiály, drobnosti i celky. Inspirujte se, a pokud se vám některý z trendů nezamlouvá, nic si z toho nedělejte. Za rok budou jiné, anebo si na tyto zvyknete, a třeba jim za pár měsíců přijdete na chuť.

Trend č. 1 Korek se vrátil do módy

Korek v 90. letech minulého století naše domovy doslova zaplavil. Lepili jsme ho na podlahy i na stěny a všem se líbil. Po tomto nadšení se okoukal a ani jeho vlastnosti nebyly úplně podle našich představ. Uplynulo víc jak dvacet let a korek se znovu vrací do módy. Už ne v podobě podlahových krytin, ale spíše jako dekorace na stěny, kde slouží i jako nástěnka. 

Trend č. 2 Modulární systémy

Dnes se nároky na bydlení nemění po desetiletích, ale po letech a v některých případech to je i po měsících nebo týdnech. Proto výrobci nábytku stále častěji přicházejí s modulárními systémy, které umožňují variabilně uspořádat zařízení prostoru. Systémy obsahují stoličky, stolky, věšáky, regály, paravany i pracovní plochy a vy je můžete celkem snadno měnit podle potřeby. Jejich další nadstavbou je možnost pobývat společně s rodinou i přáteli pohromadě, což je v dnešní době sociálních sítí podle sociologů čím dál tím méně obvyklé.

Trend č. 3 Vysoká čela postelí

Jedním z výrazných trendů, které rozhodně stojí za to vzít vážně, je vzhled lůžka. Čelo postele je maximalizováno a to do takové míry, že může být až do stropu ložnice. Je tak pro nocležníky pevným středobodem, ve kterém se každému bude dobře spát. Nevyberete-li si z nabídky výrobců, můžete si nechat čelo vyrobit na míru. Velmi pěkně působí, je-li záhlaví čalouněné, a to tak, že zároveň působí jako výrazný dekorativní prvek v místnosti.

Trend č. 4 Metalické povrchy

Nechcete doma barvu, ale neutrální textury vás nudí? Pak domov dozdobte metalickými prvky. Kromě zlaté a stříbrné to mohou být prvky mědi, nerezu apod. Mohou se objevovat v podobě malého stolku, dekorativního předmětu nebo lampy, ale i na textiliích a nezapomeňte ani na obklady a dlažby, které věrně imitují nejrůznější kovové materiály.

Trend č. 5 Tmavé obývací pokoje

To tu ještě nebylo. Tmavý nebo dokonce černý nábytek je skutečně pro odvážné a jen pro ty, kteří mají k dispozici velkou světlou místnost a jsou stále optimisticky naladění. Možná jste si už zvykli na černé kuchyně (tam toto pravidlo platí taky), ale v obývacím pokoji se tmavá barva doposud objevovala minimálně. A asi právě proto, že to tu ještě nebylo, máme k dispozici černý nábytek do obytných interiérů. Zda se tento trend uchytí, ještě uvidíme, nicméně kladné body musíme připsat tomu, že vytváří elegantní a důstojný vzhled interiéru.

Trend č. 6 Organické tvary

Pokud se vám nelíbí strohé a rovné linie nábytku, pak si rozhodně přijdete na své díky organickým tvarům, které se znovu dostávají do popředí zájmu. Jsou možná složitější na začlenění do interiéru, ale na druhou stranu zde vyvolávají pocit uvolněnosti. Nemusíte se kolem nich bát chodit a nebudete potřebovat dětské krytky na ostré hrany. Energie kolem nich plynule proudí, což zpříjemní celkovou atmosféru v místnosti.

Očima architektky: Jaké trendy nacházíme v kuchyni?

Celou reportáž najdete zde


You must be logged in to post a comment Login