Ložnice

6 jednoduchých způsobů, jak oživit nudnou ložnici

Od   | 

Nudí vás stávající vzhled vaší ložnice? Pusťte se do změn! Docílit zcela nové atmosféry můžete prostřednictvím 6 jednoduchých kroků. Protože jde především o práci s doplňky, celá proměna vás navíc nebude stát příliš mnoho peněz!

Zaměřte se na čelo postele

Dominantou postele by mělo být její čelo. Jeho vzhled se totiž může stát skvělým designovým prvkem. Kromě toho poskytuje pocit bezpečí a zlepšuje spánek. Pokud není čelo vaší postele nijak nápadité, ale postel ještě měnit nechcete, vylepšete si ho sami. Můžete k tomu použít LED pásky nebo oživit prostor za čelem postele pomocí designového obložení nebo výmalby. Pokud máte starou a nepohodlnou postel, odhodlejte se k její výměně za lepší a kvalitnější. Právě postel je tím kusem nábytku v domácnosti, na kterém nemá smysl šetřit. Nezapomínejte, že spánkem trávíme až třetinu našeho života!

Pokud máte postel bez čela, skvělého efektu docílíte pomocí LED lišt. Zdroj: Aulix Lighting

Vyměňte osvětlení

Nikdy byste nevěřili, jaký vliv na celkový dojem z místnosti má osvětlení. Jeho změnou můžete docílit zcela nové atmosféry a dodat prostoru dotek luxusu. V případě stolních lampiček se nebojte hledat originální kousky, které na sebe upoutají pozornost. Nikdy však nenechte design zcela zvítězit nad praktičností. Lampičky s metalickým efektem a dobrým rozptylem světla jsou proto skvělou volbou. Centrální osvětlení můžete vyměnit za výrazný nebo robustní lustr. Pokud si však s atmosférou ložnice chcete hrát, zvolte osvětlení s drátěnými stínidly. Jednoduchou výměnou teplých žárovek za studené totiž docílíte zajímavého efektu. Celý design je navíc velmi nadčasový a svěží.

Velkým trendem jsou svítidla s přírodními prvky. Zdroj: Aulix Lighting

Vsaďte na zeleň

Že rostliny do ložnice nepatří, je dávno vyvrácený mýtus. Některé z nich fungují jako přirozená čistička vzduchu, jiné dovedou uvolňovat uklidňující vůně. Jejich přítomnost v ložnici navíc prostor změkčí a oživí. Díky tomu dokáží i z neutrálního prostoru vytvořit živé pulzující místo, které na první pohled zaujme. Nepatříte mezi zdatné pěstitele? Nevadí. Existuje totiž celá řada pokojovek, které přežijí i u méně zkušených pěstitelů. Mezi ty nejoblíbenější patří Lopatkovec, Zelenec nebo Tchynin jazyk.

 

Jak na romantickou ložnici? Víme, jak na to!

 

Přidejte dotek umění

Všudypřítomné lapače prachu rozhodně nejsou v kurzu. Dobře zvolený solitér však roztříští i tu nejnudnější ložnici! Není třeba ložnici udusit fotkami, obrazy a suvenýry z cest. Mnohem lépe bude vypadat dobře zvolená designová váza nebo originální obraz. Obrazy navíc dokáží oživit stěny, které nezřídka působí stroze a kazí celkový dojem z místnosti. Při výběru doplňku však vždy přemýšlejte, jak na vás působí. Abstraktní obraz kombinující červenou a oranžovou barvu možná vypadá skvěle, v prostředí ložnice však může působit příliš stimulačně a rušit relaxační atmosféru. Umění zkrátka vybírejte pečlivě. Jeho vliv na celkové vyznění místnosti však bude jedinečný.

I kvalitní designová váza v kontrastních barvách se může stát oním nepřehlédnutelným prvkem. Zdroj: Gert Snel

Rozbijte neutralitu výrazným textilem

Ložnice laděná do neutrálních barev je bezesporu hezká a působí uklidňujícím dojmem. Příliš mnoho jemných barev však může působit trochu nudně. Nespokojte se s padesáti odstíny béžové a vneste do ložnice kontrast. Ideálně toho docílíte pomocí závěsů nebo povlečení. V případě povlečení navíc můžete design ložnice pravidelně obměňovat a nechat vyznít takové barvy a vzory, které se k danému období hodí! Pokud si však zvolíte výrazné ložní prádlo, buďte umírnění v dalších aspektech. V takovém případě je totiž dobré ladit zbylé textilie (závěsy, koberec) do neutrálnějších tónů. Obezřetní buďte i v případě, že máte stěny ložnice natřené výraznější barvou. Přílišný kontrast mezi nábytkem, nápadnou výmalbou a originálním povlečením může být už trochu moc. Než se proto pustíte do nákupů, podívejte se na ložnici jako na celek, který by měl vždy ladit a dohromady působit jednotně a sourodě.

Výrazné povlečení bude působit luxusním dojmem. Kromě vzhledu však dbejte také na kvalitní materiál. Zdroj: Matějovský

Ložnice nemusí být jen nudným místem, kde na konci dne ulehnete. Designové osvětlení, povlečení a práce s doplňky ji může proměnit během několika okamžiků v luxusní oázu, a to bez větších investic do nábytku nebo výmalby. Než se však do změn pustíte, pamatujte, že ani sebevýraznější prvky ložnici neoživí, pokud v ní není uklizeno a nachází se v ní věci, které v tomto prostoru nemají co dělat.

Zdroj: The Spruce, Homes & Gardens

Fotogalerie:

 

Do ložnice se rozhodně hodí světla se stmíváním. Jak na to?

 

 


You must be logged in to post a comment Login