Inspirace

50 odstínů šedi aneb nejlepší kombinace barev s šedou

Od   | 

Šedá je nesmírně univerzální, decentní a snadno kombinovatelná s takřka celou paletou barev. Výrazné odstíny dokáže příjemně ztlumit, ty nenápadnější naopak vyzdvihnout. A to platí nejen v módě, ale i v interiérovém designu. Pojďte se podívat, jaká barevná spojení jsme pro vaši inspiraci vybrali.

ČERNÁ A BÍLÁ

Tyto dvě barvy jsou kombinovatelné s jakoukoliv jinou, ale pro šedou to platí dvojnásob, protože vzniká jejich mícháním. Ať už sáhnete po světlém nebo tmavém odstínu šedé, na stěnu či v podobě doplňků, bude s černou i bílou tvořit dokonalou trojici, která jen tak nevyjde z módy.

Pokud by na vás šedá v kombinaci s černou a bílou působila příliš chladně, můžete tyto barvy oživit doplňkem nebo kusem nábytku v přírodním, hnědém odstínu. Zdroj: Livit

S DOTEKEM RŮŽOVÉ

Při pohledu na tuto barevnou kombinaci si každý jistě vybaví šedou myš, ale pokoj, zařízený v těchto odstínech, rozhodně nebude vypadat všedně. Stěna, vymalovaná geometrickými obrazci v těchto odstínech, nebo šedý gauč, doplněný růžovými polštáři, tomu by odolala málokterá něžná bytost. Podobné tóny těchto barev zaručí vyvážený vzhled, který na každém zanechá neobyčejný dojem.

Odstíny šedé můžete kombinovat s širokou škálou odstínů růžové. Starorůžovou, lososovou až korálovou

BARVY NEJEN PRO NÁMOŘNÍKY

Modrá, a především ta v tmavém, námořnickém odstínu, působí ve spojení s šedou víc než dobře. Na někoho může tato kombinace působit trochu neosobně, ale vhodně zvolenými doplňky, jako jsou třeba bílé chlupaté polštáře nebo bílá kožešina, vznikne výjimečný a nadčasový prostor, který si nakonec získá nejedno ženské srdce.

Šedý interiér, doplněný tmavými odstíny modré, osloví spíše mužskou část populace. Zdroj: archiv

ŽLUTÁ S ŠEDOU STÁLE FUNGUJE!

Pokud se chcete svézt na vlně trendy bydlení, pak neprohloupíte právě s touto barevnou kombinací. Šedá, která je někdy vnímaná spíše jako chladnější, bude vypadat skvěle jak se žlutou v odstínu hořčice, tak v odstínu vyzrálého citronu. Pro dokonalý efekt a kontrast nezapomeňte na nábytek v masivním provedení a decentně zvolené doplňky s prvky bílé.

Odstíny žluté jsou se šedou povoleny

UDĚLEJTE Z OBYČEJNÉ ŠEDI NEOBYČEJNOU

Nedaleko ke žluté má tato vznešená barva, která je považovaná za symbol bohatství. Nemusíte mít ale v sejfu uložené zlaté cihličky, abyste se tak cítili. Stačí vymalovat stěnu na šedo a ozdobit ji elegantní tapetou se zlatým motivem, okolo rozmístit několik doplňku v imitaci zlata nebo pověsit na zeď obraz v pozlaceném rámu a luxusní pokoj je na světě!

Zlatá barva na šedém pozadí bude v interiéru vypadat velmi elegantně

TEMNÝ TYRKYS DODÁ DRAMATICKÝ VZHLED

Jestli jste trochu odvážní a nespokojíte se pouze s bílými stěnami, sáhněte po hlubších odstínech. Skvěle bude vypadat spojení tmavě šedé s temně tyrkysovým odstínem, které dodá vašemu interiéru moderní a dramatický nádech. Tyto barvy můžete podpořit tmavým masivním nábytkem, který už se o finální dojem postará sám.

U sytých, tmavých odstínů šedé a temně tyrkysové nejlépe vynikne bílá nebo krémová podlaha.

Zeptali jsme se předních českých architektů: Jak jednoduše vyšperkovat byt?

You must be logged in to post a comment Login