Inspirace

5 tipů, jak vyzdobit dům a byt na Vánoce

Od   | 

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i čas vyzdobit si váš dům, nebo byt. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak navodit správnou atmosféru těch nejkrásnějších svátků v roce.

Tu pravou atmosféru Vánoc pomáhá nastolit nejen vůně cukroví, stromku, ale také celková výzdoba. Kromě vánočního stromečku, větviček ve váze a adventního věnce můžeme vyzdobit byt jmelím, svíčkami a různými dalšími drobnostmi. Vaší fantazii se zde meze nekladou. Neberte ohled na módní trendy, ty jsou každý rok jiné. Jednou stříbrná, červená, jindy zase dominuje zelená barva. Nejdůležitější vždy zůstává, abyste se cítili dobře vy. Barvy je dobré sladit s ostatním zařízením bytu a styl ozdob je jen na vás.

  1. Jedním z hlavních symbolů Vánoc je adventní věnec. Ten se může krásně vyjímat nejen na stole, ale i na stěnách či dveřích. Věnce mohou být jak tradiční, tak moderní a může jich být na jednom okně i více. V každém případě by však měly odrážet vaši kreativitu a obsahovat to, co máte rádi.
  2. Ve svátečně vyzdobeném interiéru by tedy neměly chybět ozdobné žárovky, svíčky a svícny. Dlouhé štíhlé svíčky podtrhnou slavnostní charakter štědrovečerní tabule, menší svíčky se hodí na konferenční stolek nebo na okenní parapet. Slavnostně osvětlený interiér i exteriér je symbolem Vánoc.

 

Tip: Prohlédněte si vánoční osvětlení od společnosti EMOS. Kromě klasických vánočních řetězů můžete využít také svítících dekorací či populárního laserového osvětlení, které vám umožní promítat na stěny např. padající vločky.

 

  1. Vánoce bez ozdobeného stromečku si dovede představit jen málokdo. Jeho vůně patří k těmto svátkům. Pěkným doplňkem mohou být také svátečně nazdobené větvičky. Prostřednictvím ozdobených větviček můžeme vnést vánoční náladu také do dalších místností, například do kuchyně či na chodbu.

 

Tip: Mezi světly určenými do interiéru a těmi venkovními je často rozdíl v odolnosti vůči vniknutí prachu a vody. Pokud právě zvažujete nákup vánočního osvětlení, přečtěte si průvodce výběrem vánočního osvětlení a zjistěte, jaký stupeň ochrany máte u osvětlení požadovat.

 

  1. Také obyčejné šišky dokáží navodit potřebnou atmosféru, navíc nic nestojí. Stačí, když je přelakujeme třpytivým stříbrným, nebo zlatým lakem a získáte nádhernou dekoraci.

5. Tradičním symbolem Vánoc jsou bezpochyby betlémy. Dejte i vy šanci betlému, který vnese do interiéru styl, zároveň vyzařuje toho pravého ducha Vánoc.

 


You must be logged in to post a comment Login