Inspirace

5 tipů na úložné prostory, které by vás ani ve snu nenapadly

Od   | 

Zdá se vám, že máte stále více a více věcí, pro které už zkrátka není nikde dostatek místa? Stačí se jen zamyslet a porozhlédnout se kolem sebe. Uvidíte, že úložné prostory se dají vytvořit i tam, kde byste to čekali nejméně. Nic nevidíte? Nevadí, my vám je ukážeme!

1. Schody jsou pro úložné prostory jako dělané

Disponujete schody, pod kterými je dostatek volného místa? Pak máte vyhráno! Prázdný prostor stačí vybavit šuplíky, nebo skříněmi přímo na míru. Do skříně pod schody ale uschovejte takové věci, které každý den nepotřebujete. Ideálně například sezónní oblečení nebo boty. Výběr věnujte i způsobu otevírání. Někomu se bude to interiéru hodit výsuvný systém, někomu naopak vyklápěcí. Úschovné prostory pod schody budou vypadat nejen pěkně, ale zároveň zaplní zbytečně nevyužité volné místo. 

Sezónní oblečení lze skvěle umístit v prostoru pod schody

Skvělou volbou jsou i úložné prostory přímo ve stupíncích schodů. Sice do nich nelze umístit příliš objemné předměty, ale drobné věci, které se povalují v bytě sem můžete s přehledem umístit. Systém úložného prostoru lze volit v podobě výsuvné zásuvky anebo odklápěcí horní desky stupínku.

Do schodů lze umístit například několik párů bot

2. Postele jsou rájem pro schovky

Postele mohou taktéž sloužit jako skvělá volba úložných prostorů. Současná řešení umožňují zabudování úložného prostoru, do kterého se můžeme dostat například sklápěním ve vertikálním a horizontálním směru, ale i výsuvnými zásuvkami. Hodí se pro umístění povlečení, náhradních dek a polštářů i ostatních potřeb, které denně nevyužíváme. Velké využití budou mít i v dětském pokoji, kam můžeme schovat hračky, nebo zimní oblečení malého dítěte, pro které v klasické šatní skříni nemusí zbývat mnoho místa. 

Postel poskytuje dostatečný prostor a to nejen pro oblečení, ale například i sportovní věci

3. Využijte roh v kuchyni

U rohové kuchyňské skříňky je celkem velký kus rohu nevyužitý, a přitom zabírá tolik volného místa. Při rekonstrukci nebo pořízení nové sestavy pamatujte, že i tuto část kuchyně lze dokonale využít! Skvělou volbou jsou například rohové výsuvné zásuvky nebo vyklápěcí a otočné systémy, do kterých můžete umístit například čistící prostředky, nebo nádobí, které každodenně nepoužíváte.

Mrtvý rohový bod lze skvěle využít a navíc získáte úložný prostor. Zdroj: Blum

4. Zavěste vše na háček

V kuchyni nám všemožní pomocníci přibývají a ty staré je nám líto vyhodit. Jednoduché, ale zároveň šikovné řešení představují závěsné systémy, které lze umístit nad kuchyňskou linku, ale i na zeď. Díky háčkům lze na ně pověsit všechny drobné předměty. Od kuchyňského náčiní, přes prkýnka, pánve, až po kastroly. Pokud máte dostatek místa, můžete využít zdvojený systém, na který lze zavěšovat věci ve dvou řadách. Důležité ale je, aby se kuchyňské potřeby o sebe nedřely a zároveň do sebe nenarážely. 

Závěsný systém ušetří spoustu místa

5. Využijte šikminy

Je známo, že prostory se šikminami je těžší zařídit vyhovujícím nábytkem, proto ho do těchto krásných prostor zpravidla necháváme vyrobit na míru. Tehdy využijeme i méně přístupná nebo i zcela neobvyklá místa. Výhodou je, že nábytek můžeme tvarově přizpůsobit a navrhnout i jeho vnitřní prostory. Díky vyplnění šikmin nábytkem získáme další úložný prostor a navržením dvířek stejného vzhledu bude celá místnost působit kompaktním dojmem.

Do toho místa bychom jen stěží pořídili běžný nábytek. I tak ho ale můžeme celkem jednoduše proměnit v prostor pro ukládání.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login