Inspirace

5 tipů jak připravit domov než si přinesete čtyřnohého mazlíčka

Od   | 

Pokud si hodláte pořídit psa a nechcete ho nechat žít na zahradě, ale s vámi doma,  přizpůsobte mu alespoň trochu domácnost. Nejen jemu, ale i vám se pak bude společně mnohem lépe žít.

Na začátku je nutné vytvořit pravidla, která by se beze zbytku měla dodržovat po celou dobu soužití. V nich by mělo být stanoveno, kam pes doma smí a nesmí a jaké zvyklosti mu budete tolerovat. 

1. Místo pro psa

Každý pes potřebuje mít své místo, o kterém bude vědět, že je jeho a nikdo mu tam nebude chodit. Na zahradě je jím bouda, doma má pelech. Toto místo je ideální zřídit v blízkosti vchodových dveří, a to proto, že v deštivém počasí, když je pes špinavý, neprojde celým bytem, ale bude hned na začátku, kde oschne. Ideální je samozřejmě varianta, kde je u vchodových dveří blízko i koupelna, kde ho můžeme umýt.

Pelech umístěte ideálně tak, aby byl blízko vchodových dveří a aby pes měl přehled

2. Detaily v koupelně

Každého psa musíme jednou za čas umýt a v deštivých dnech to dokonce bývá i několikrát za den. Proto je víc než důležité do koupelny pořídit zařízení z kvalitních materiálů, které nepoškodí drápy. Vany i sprchová vanička by proto rozhodně měly být ze smaltované oceli. Z tohoto materiálu můžete mít dokonce i umyvadlo. Neméně důležitým detailem je i tvar umyvadlové baterie. Zpravidla v koupelně budeme mýt misky, a má-li baterie výtok vody nízko, bude se nám práce špatně provádět. V některých případech to bude dokonce nereálné.

3. Podlaha je vaší vizitkou

Platí, že pokud je podlaha nezničená a čistá, pak celkový dojem místnosti působí mnohem lépe, než tomu ve skutečnosti je. Proto zvolte krytinu, kterou drápy nepoškodí. Patří sem všechny tvrdé podlahoviny, ideální je laminát, dlažba nebo betonová stěrka. Ostatní krytiny by měly mít speciální povrch, zpravidla to bývají u dřevěných podlah tvrzené laky. Pokud z nejrůznějších důvodů chcete linoleum, vinyl nebo PVC, pak vyberte dekor, ve kterém se nějaký ten škrábanec ztratí.

Zvolte kvalitní podlahu, které drápy neuškodí. Zdroj: Forbo

4. Vyberte vhodný potah sedací soupravy i židlí

Přestože s vámi nebude mazlíček koukat na oblíbený film ze sedací soupravy, bude okolo ní chodit, a tak dříve nebo později ulpí na potahu nečistoty. Vhodný je proto snímatelný potah, který snadno vyperete. Židle proto raději zvolte z plastu nebo dřeva, materiálu, který v případě zašpinění pouze umyjete vlhkým hadříkem.

Vyberte látku, která se snadno udržuje čistá. Zdroj: Inpro design

5. Úklidu bude víc

Se čtyřnohým mazlíčkem bude uklízet víc. Přináší nepořádek z venku a pouští chlupy, proto budete potřebovat kvalitní domácí pomocníky. U vysavačů se soustřeďte na sání v hubici a filtry, počítejte, že u větších plemen vám nepostačí tyčový vysavač. Jejich výkon i hubice s kartáčky je určena k údržbě menších nečistot. Dobrým pomocníkem je mop s integrovaným rozprašovačem. 


You must be logged in to post a comment Login