Návštěvy bytů

5 skvěle navržených garsonek, z jejichž řešení si můžete vzít příklad

Od   | 

Jídelní stůl na zaskleném balkoně nebo postel ve skříni. Nejen tyto, ale i mnoho dalších nápadů, najdete v našich skvěle navržených garsonkách. V jaké byste nejraději bydleli vy? 

1. Tady se jí na balkoně!

Zdroj: Casa100

Aby v této garsonce zbylo více místa na kuchyni s ložnicí, vyšoupli majitelé jídelnu na balkón. Ten je zasklený, takže tu mohou pohodlně stolovat takřka po celý rok. A protože byl byt plánován od počátku bez příček, zvětšuje absence zdí opticky prostor a  vnáší do něj šmrnc a vzdušnost. Ložnice a obývací pokoj jsou nicméně rozděleny alespoň pomyslně, opticky. A to dřevěným pultem, který zároveň slouží i jako jakási podélná “truhla”, a vytváří tak úložné prostory. Od vedlejších prostor s klavírem je pak postel oddělená tenkou zástěnou z mléčného skla, která našla využití i pro upevnění v ložnici nezbytného zrcadla. Za postelí pak najdeme velkou šatní skříň. Hlavní stěna se nachází za kuchyní a okolo vchodu má břidlicovou, tmavě šedou barvu. Před ní je umístěna jednoduchá a skromná kuchyň, která nezvykle, na stejné betonové desce, volně přechází v televizní pult. Barev je tady skutečně dost, přesto celek díky “uzemnění” převládající šedou nepůsobí nikterak “divoce”, ale příjemně nápaditě a svěže. 

Fotogalerie:

 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

 

2. Pohodlných 25 m2: Výklopná postel zvětší obytný prostor

Kuchyně s jídelním stolem jsou středem dění malého bytečku. Zdroj: Studio Reaktor

Útulná garsonka 25 m² v centru města, vestavěný nábytek na míru a majitel, který je neustále v pohybu a domů se chodí akorát vyspat. Právě proto je tento prostor jako stvořený pro člověka bez závazků, který nepotřebuje zbytečně velký byt.  Zajímavost a zároveň vychytávku bytu představují vestavěné osmimetrové skříně, které jsou koncipované po celé vnitřní straně od vchodu až na druhou stranu bytu. Majitel je může pohodlně využít, a to hned od vstupu, kde je šatní tyč a police pro obuv, dále pak vestavěné police pro knihy a další nezbytnosti. Do konce sestavy pak majitel umístil vestavěné lůžko. To se pro spaní vyklopí a na den se postel přiklopí ke stěně, takže nepřekáží. Bílé provedení s dřevěnými prvky malou garsonku příjemně prosvětlí a navíc tvoří dokonalou kombinaci spolu s výraznou, dřevěnou podlahou. Střed bytečku byl vyhrazen pro rozkládací jídelní stůl, který periferně odděluje spací prostor od kuchyně a který zároveň slouží jako hlavní relaxační i jídelní místo. Jiné posezení v tomto bytě opravdu nehledejte.

 

Pohovky s polohovacími mechanizmy

 

3. Garsonku opticky nafoukli vhodnými materiály i vzory

Výraznější ozdobou je v nevelkém bytě nápadité osvětlení. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Ideou tohoto minibytečku je důmyslné prolínání jednotlivých zón, a to tak, aby na sebe navazovaly a nepřekážely si. K tomu, aby bylo docíleno správného efektu, zvolili majitelé vhodné materiály i vzory! Začneme pohledem na kuchyňskou linku, ve které je minimum místa samozřejmě využito úložnými prostory až ke stropu. Knihovna se zde volně prolíná s úložnými prostory kuchyňských potřeb. Kuchyně je plně vybavená a černobílý vzor pozadí mezi skříňkami dodává prostoru šmrnc. Velmi dobrým řešením pro malý prostor je průhledný skleněný jídelní stůl, protože opticky tolik neruší, působí vzdušně. Obytná část garsoniéry se skládá z části na spaní s velkou pohodlnou postelí. Od sezení postel odděluje nízká dřevěná příčka, která zároveň velmi vtipně a promyšleně plní funkci psacího a pracovního stolu. Nalevo od postele nalezneme úložné prostory na šaty a také malý kosmetický koutek se zrcadlem, který je samostatně osvětlen. Velkým plusem malého bytu je i balkon, na kterém má majitelka zřízené pohodlné sezení a ze kterého se lze za teplých letních večerů kochat dechberoucím výhledem na zářící město. 

Fotogalerie:

 

Proč stěrku na zem a kam pro ni?

 

4. Vlastními silami i invencí si zařídil první bydlení: Brzdou nebyl ani omezený rozpočet

Pro menší jídelní stůl se našlo místo u okna. Zdroj: CASA100

Tato garsonka je první vlastní bydlení, které si mladík pořídil. Na její zařízení měl samozřejmě omezený rozpočet, a tak musel využít všech svých schopností – a to nejen řemeslnických. Tíhne k uměleckým směrům, a tak vymyslel i několik prvků, dodávajích maličkému prostoru šmrncovní nádech. Všimněte si použití betonové stěrky, která se tu prolíná, a to nejen na stěně oddělující koupelnu s toaletou, ale zároveň dává vyniknout sádrokartonovým policím. Ty jsou hned dvě podél jedné ze stěn. Do nižší zasadil mycí a varné centrum, horní pak slouží jako knihovna. Linii podpořil hlavním osvětlením – antracitová lišta s několika směrově stavitelnými reflektory umožňuje osvětlit různé části interiéru, což je vzhledem k členění prostoru velmi praktické. Prostor zároveň slouží jako stojan pro televizor a vešel se sem i menší šatní díl. Stěna mezi oběma policemi je vyšperkovaná jednouchým  obkladem, který dodává místu na dynamice. Celá tato “kuchyně s obývákem” je oddělená subtilními bílými paravány, které je možné podle potřeby posouvat. Jejich úkolem je opticky oddělit část, která se právě nepoužívá. Betonovou stěrku použil mladík i na podlahu a zvýraznil jí i část stropu. A proč zvolil tento materiál? Je moderní a blízký jeho nátuře, nejsou na něm vidět takřka žádné nečistoty, snadno se udržuje a nedrží se v něm prach. Celkový dojem v nevelkém prostoru dotvářejí drobnosti, jako je žluté křesílko, menší stolky a výrazný obraz – o tom, koho na něm majitel zvěčnil, se můžeme jen domýšlet, mladík si to nechal pro sebe. 

Fotogalerie:

 

Obrazové tapety dodají domu šmrnc. Kam pro ně?

 

5. Dokonalá garsonka: Schovaná kuchyně i postel

Za květinovými dvířky se skrývá úložný prostor. Foto: Iveta Kopicová

První, co upoutá vaši pozornost při vstupu do této garsonky, je neobvyklá barevnost. Až na druhý pohled si všimnete, že tu chybí kuchyně, ale to je samo sebou jen zdání. Je totiž umně schovaná za dvířky s výraznou tapetou. Doplněná je bílým ostrůvkem, dělícím prostor a činícím ho členitějším, a tím i opticky větším. Skvělým počinem bylo umístění jídelního stolku, který je v těsné blízkosti, ale je umístěn do přistavěné sádrokartonové říčky, díky které tu má majitel soukromí. Stěna zároveň slouží pro umístění televizoru. V bytě nechybí prostorný pracovní kout, stůl má úložné prostory v podobě bílých zásuvek a polic. Police najdeme i nad sedačkou v obývací části, která je vyvedena v elegantní tmavé kůži a skrývá jedno tajemství  – večer se promění v plnohodnotné, široké lůžko. To je obklopeno dvěma šatními skříněmi na míru, které tak naprosto nijak neruší prostor a nepůsobí zbytečným dojmem „zastavěnosti“. 

Fotogalerie:

Zdroj info: HomeInCube

 

Nová elektroinstalace aniž byste museli sekat do stěn. Jak na to?

 

Odsavač par Amica, který ovládáte mávnutím ruky

 


You must be logged in to post a comment Login