Zahrada

5 nápadů, jak využít zahradní domek

Od   | 

Přemýšlíte, čím zahradu zpestřit a zároveň prakticky využít? Zahradní domky mohou mít na zahradě funkci nejen ryze praktickou, ale také estetickou. I obyčejný plechový domek s troškou šikovnosti dokonale zakomponujete do zahrady. Na FAVI najdete všechny typy zahradních domků na jednom místě, snadno a rychle tak vyberete takový, který padne vaší zahradě jako ulitý.

Zahradní domky musejí v první řadě do zahrady perfektně zapadnout a nepůsobit v ní rušivým dojmem. Před samotným výběrem se proto zamyslete, kam domek umístíte. Dřevěné modely sluší každé zahradě, k těm plastovým nebo hliníkovým pak stačí zasadit plazivé trvalky, jako je například břečťan nebo vistárie, díky kterým po čase domek dokonale splyne s okolím.

Oáza klidu

Chybí vám na zahradě stíněné místo, kam se schováte během horkých i deštivých dnů? Dřevěný zahradní domek hravě proměníte v dokonalou oázu klidu. Stačí si dát jen trošku záležet při výběru vybavení, přidat pár polštářů, pohodlná křesílka nebo venkovní koberce a je hotovo. Pokud do domku necháte zavést elektřinu, skvěle poslouží i jako záložní pokoj pro nečekané hosty.

Venkovní kuchyně

Toužíte po zahradní kuchyni, ale limituje vás rozpočet? Zahradní domek pořídíte mnohem levněji, a navíc v něm budete mít všechny vaše kuchařské nezbytnosti schované před rozmary počasí. Vnitřek stačí doplnit dřevěnou deskou a policemi, se špetkou zručnosti si můžete pomocí palet vybudovat kuchyňskou linku na míru. Takový domek je ideální postavit do závětří, kde můžete grilovat téměř za každého počasí.

Tip FAVI: O příjemné posezení vedle zahradního domku se postará ochranná trojúhelníková stínící plachta. Lehce ji připevníte ke stromům či přímo střeše domku.

Schová se do něj dřevo i nářadí

Kovové a plastové domky jsou maximálně odolné a zcela bezúdržbové. Skvěle vám poslouží nejen pro úschovu nářadí a zahradního náčiní, ale třeba i kol, lyží nebo zásob dřeva do krbu. Jsou typické velmi snadnou montáží, kterou zvládnete i sami. Počítejte však s tím, že mají o něco horší stabilitu. Obzvlášť důležité je proto najít jim na zahradě vhodné místo s pevnou a dobře vyrovnanou plochou.  

Tip FAVI: K některým modelům si pak můžete přikoupit příslušenství, jako jsou například regály, lišty nebo okna.

Dětské království

Snad každé malé dítě touží po vlastním bunkru, kde bude moci spřádat plány na všechna velká dobrodružství. A malé dřevěné domečky jsou pro jako stvořené. Do zahrady perfektně zapadnou a pro děti se stanou výsostným územím, které mají jen a jen pro sebe. K některým modelům můžete navíc přikoupit i houpačky, skluzavky nebo jiné doplňky, které domek promění v hotové dětské království.

Tip FAVI: Dřevěné domky natřete alespoň jednou za rok vhodným ochranným nátěrem. Prodloužíte tím jejich životnost i hezký vzhled.

 


You must be logged in to post a comment Login