Inspirace

5 kroků, jak pečovat o textilní stínidla

Od   | 

K výrobě svítidel se používají nejrůznější materiály. Jedním z evergreenů jsou textilie, které vnesou do místnosti příjemnou útulnou atmosféru. Je ale nasnadě, že časem se na látkách usazuje prach a nečistota, které je potřeba se zbavit. Co s tím?

Látku na stínítku můžete zvolit stejnou, jako na závěsech. Interiér tak získá dokonalý šarm. Zdroj: Aulix lighting

Látkové stínítko nemusíte vždy jen koupit od výrobce. Působí velmi efektně, když látka použitá na závěsech nebo na čalounění pohovky je stejná jako na stínítku. Docílit toho můžeme velmi snadno, protože máme-li látky víc, pak nám ve specializované firmě s radostí stínítko vyrobí. Ať už získáme látkové stínítko jakkoliv, je třeba se jeho vzhledu pečlivě věnovat, aby působilo krásně mnoho let. Jak tedy na to?

1. Pravidelné vysávání a otření

Prach a nečistoty se hromadí na povrchu textilních stínidel. Pravidelně proto vysávejte stínidla s příslušným nástavcem, nebo je otřete hadříkem, aby se odstranil povrchový prach.

2.Velkou špínu nebo skvrny ošetřete okamžitě

Pokud se na stínidlech objeví velká špína nebo skvrny, ošetřete je co nejdříve. Nečekejte, až se skvrny vsáknou do tkaniny, to může ztížit jejich odstranění. Opatrně otřete nebo jemně vytřete skvrny měkkou houbou nebo hadříkem navlhčeným v mírně teplé vodě s jemným čisticím prostředkem.

Tvar i použití svítidla je podle daných dispozic. Lampa může být přisazená, nebo zavěšená. Látkové stínítko se často používá i na stolní nebo stojací lampě. Zdroj: Aulix lighting

3. Sledujte návody od výrobce

Přečtěte si a dodržujte pokyny od výrobce ohledně čištění a péče o konkrétní typ textilního stínidla. Některé materiály mohou vyžadovat specifické postupy čištění.

4. Ruční praní nebo čištění

Pokud je to možné, textilní stínidla lze ručně vyprat nebo vyčistit podle pokynů od výrobce. Ujistěte se, že dodržujete pokyny ohledně teploty vody a použití čisticích prostředků.

5. Vyhněte se přímému slunečnímu záření

Přímé sluneční záření může způsobit vyblednutí nebo poškození textilních stínidel. Umístěte světla tak, aby nebyla vystavena přímému slunečnímu záření, nebo použijte záclony či rolety, abyste minimalizovali expozici slunci. Dodržování těchto tipů pomůže udržet textilní stínidla svítidel čistá, zachovalá a funkční po dlouhou dobu.

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login