Doplňky do bytu

5 interiérových detailů, na které by se nemělo při zařizování zapomínat

Od   | 

Začínáme-li budovat nové bydlení, pak na začátku investujeme nemalé sumy do stavebních úprav nebo zařízení, které nejen že nebudou vidět, ale daly by se pořídit mnohem levněji. A pak doslova škudlíme na věcech a detailech, které používáme a máme na očích každý den. Našli jsme pět nejčastějších interiérových prvků, které podtrhnou vzhled domova a nevyplatí se na nich šetřit.

Aby interiér působil harmonicky a vyváženě, je zapotřebí sladit i ten nejmenší detail

1. Dejte kování jednotný vzhled

Nezapomeňte sladit dveřní kliky s okenními kličkami a dalšími prvky kování. Nedílnou součástí kolekcí dveřního kování nejsou v dnešní době pouze modely samotných klik, ale i další prvky jako například mušle a madla pro posuvné dveře, kliky pro celoskleněné dveře, panty či okenní kličky. Díky tomu, že jsou navržené ve stejném designovém stylu, umožní v interiéru snadno dosáhnout dokonale jednotného vzhledu. 

Kování by mělo ladit nejen s dveřmi, ale i s celkovým laděním interiéru. Mušle Minimal. Zdroj: M&T kliky

2. Lampy udělají s interiérem doslova zázrak

Žijete už několik měsíců (nebo dokonce let?) s čouhajícími dráty s objímkou a žárovkou, protože peníze nezbyly na lampy? Přitom právě svítidla dokážou snadno proměnit interiér. Nejen že světlem vytvoříte atmosféru, ale pokud najdete zajímavá kreativní světla, pak získáte osobitý prvek, který bude zároveň plnit dekorativní funkci. Nezapomeňte, že místnosti sluší několik různých typů svítidel, která se vzájemně doplňují. 

V interiéru plánujte všechny typy svítidel, jejichž světlo se bude vzájemně doplňovat

3. Nepodceňte vypínače

S osvětlením úzce souvisí i jejich ovládání. První co vás napadne jsou běžné plastové vypínače, ale pokud máme doma různé typy svítidel, pak nevypadá pěkně, ovládáme-li je vypínači seřazenými na stěně podobně jako ptáci na drátech. V některých domácnostech dokonce povýšili tento stav a přelepují vypínače papírovými štítky, aby na první pohled věděli, který vypínač patří k jakému světlu. Předejít tomu nešvaru můžeme pomocí ovládacích systémů, nebo jednoduše vyměnit žárovky za speciální, které je možné ovládat pomocí aplikace, případně dálkovým ovládáním.

Intenzitu a barvu světla můžete ovládat pomocí EGLO Connect pouze aplikací nebo dálkovým ovládáním. Zdroj: Eglo

4. U vodovodní baterie dbejte na kvalitu

O kvalitě vodovodních baterií vypovídá kartuše, celkové materiálové i technické provedení a samozřejmě i takové drobnosti, jako je servis a služby zákazníkům. Nenechte se zlákat levnými výrobky, jejichž životnost je omezená. Renomovaní výrobci vodovodních baterií přinášejí nejen designové provedení, ale i povrchová úprava odolá mnoho let každodennímu namáhání a o kvalitě použitých materiálů i zpracování nemůže být řeč.

Dejte přednost renomovaným výrobcům koupelnových baterií. Zdroj: Kludi

5. Vnitřní vybavení skříněk a skříní

Jedna věc je pořídit si úložné prostory a druhá je jejich vnitřní vybavení. Přitom správně volenými policemi, kontejnery, koši a dalším vnitřním vybavením získáme mnohem víc úložného místa a budeme přesně vědět, kde se která věc nachází. Toto oceníme zvláště u šatních skříní a v kuchyni, takže nejen zvenku, ale i zevnitř musí být skříně a skříňky nejen krásné, ale i praktické.

Do rohových skříněk si pořiďte speciální výsuvy, které vyplní i nesnadno dosažitelný roh. Zdroj: Ikea


You must be logged in to post a comment Login