Rady a tipy

5 důvodů, proč se vy i váš trávník zamilujete do robotické sekačky

Od   | 

Snad každý, kdo má zahradu, se chce pyšnit dokonale upraveným trávníkem. Jeho údržba však mnohdy vyžaduje spoustu času. Jestliže je právě čas vaším nepřítelem v boji za krásný trávník, vsaďte na robotickou sekačku – moderního a efektivního pomocníka.

Máme pro vás 5 důvodů, proč právě této sekačce svěřit vaši milovanou zahradu.

Robotická sekačka šetří váš čas i energii

Jen si to představte. Místo toho, abyste se po náročném pracovním týdnu o víkendu pustili do sečení zahrady, můžete si užít zasloužený odpočinek a jen pozorovat, jak robotická sekačka pracuje za vás. Úspora času a práce je zkrátka bezesporu tím největším plusem robotických sekaček.

Věděli jste, že s robotickou sekačkou ušetříte při sečení zahrady o velikosti cca 1 000 m² až 2 hodiny čistého času týdně? Jediný čas, který na údržbě trávníku touto sekačkou strávíte, je ten, ve kterém ji správně nastavíte a sem tam zkontrolujete, jestli svou práci odvádí tak, jak má.

Postará se o sebe téměř sama

Na robotickou sekačku se můžete spolehnout za každých okolností. Díky dnešním moderním technologiím a různým intuitivním funkcím stačí sekačku jen zapnout a užívat si volného času. 

Robotická sekačka pracuje za pomoci akumulátoru (baterie), který se pravidelně dobíjí v čase její nečinnosti. Stav baterie si hlídá sama a v případě potřeby se sama dopraví k nabíjecí stanici. Myslete na to, že ta by měla být umístěna ideálně na krytém místě s přístupem k trávníku.

Zdroj: Riwall

Virtuální hranice aneb už žádné kabely

Robotické sekačky se pohybují v rámci vymezených hranic. K tomu je nejčastěji zapotřebí vymezovací kabel, který bývá podzemní a nadzemní. Instalace nad zemí je jednodušší a nevyžaduje terénní úpravy. Nevýhodou však je nutnost mít na zahradě kolíky a kabel, což může kazit celkovou estetiku pozemku. Při instalaci pod zemí kabel nikde nepřekáží, neobejde se však bez terénních úprav.

Pokud se vám ani jedna varianta nezamlouvá, bude pro vás ideální sekačka, která žádný vymezovací kabel nepotřebuje. Takový model je vybaven moderním systémem, který umožňuje vymezit hranice virtuálně za pomoci satelitní technologie, jejíž zprovoznění je velmi jednoduché. Postačí vám aplikace v mobilním telefonu a nastavení samotných hranic. Ty navíc můžete kdykoliv upravit.

Robotická sekačka vyniká svými kompaktními rozměry

Určitě to znáte. Máte sice velkou zahradu, ale prostoru k uskladnění už tolik ne, a najít to správné místo, kam byste sekačku pohodlně uskladnili, aniž byste vypustili duši, může být obtížné. Tyto starosti vám s robotickou sekačkou zcela odpadnou. Je totiž velmi malá, skladná a nikde vám nepřekáží dlouhé madlo. Nejenže ji tak po skončení sečení schováte téměř kamkoliv, ale také ji například jednoduše naložíte do kufru auta a převezete, kam potřebujete.

Vyživuje půdu

Mějte na paměti, že robotická sekačka není určena na hustě zarostlý trávník, nýbrž na pravidelnou údržbu a efektivně si poradí především s nízkými stébly trávy. Ty seká na malinké kousky, které pak rozmetá do prostoru a které následně zapadnou ke kořínkům trávy.

Nemusíte se tak trápit tím, kam s posečenou trávou, která v případě robotické sekačky plní funkci přírodního hnojiva. Mulčování je zkrátka skvělý způsob, jak dodat trávníku potřebné živiny a tím přispět k jeho krásnému zelenému vzhledu.

Nadchla vás robotická sekačka stejně jako nás? Tak vybírejte pečlivě. Robotická sekačka se totiž může stát vaším nepostradatelným parťákem na dlouhá léta.

TIP: O trávník je potřeba pečovat celoročně. Podívejte se tedy na celoroční péči o trávník.

Zdroj: Shutterstock

 


You must be logged in to post a comment Login