Architektura a design

5 bodů pro lepší design

Od   | 

Dobrý interiérový designér se musí stále vzdělávat, aby věděl, jaké materiály, technologie i myšlenky jsou nyní aktuální. Kde hledat informace? Mohou to být knihy, magazíny, internet, veletrhy, ale klíčovými jsou přednášky od profesionálů.

Největší akcí pro odbornou veřejnost z oblasti interiérového designu je seminář Interiéry, který se letos koná již po šesté. Hlavní téma letošní akce zní: “myslete jinak” a my vybíráme 5 bodů, které naši redakci nejvíce zaujaly:

1.

Design za všechny peníze. Kolik by měl stát návrh, aby byl prodejný? Jaké náklady má designér s projektem a jak řešit cenotvorbu. O tom bude hovořit Ing. Milan Vrbík, který se kromě návrhů interiérů zaobírá i design managementem.

2.

Vizualizace to nezachrání. Polemika nad tím, zda je důležitá fotorealistická vizualizace či nikoliv a co je na návrhu pro klienta vlastně klíčové, zda myšlenka, řešení, kreativita či několik vyrenderovaných obrázků, které jsou na návrhu nejdražší. Přednáší Ing. Jan Opitz zkušený designér a ředitel hradecké střední průmyslové školy.

3.

Nepropadejte barevným iluzím. Máte cit pro barvy? Možná ano! Ale víte, jaké iluze mohou barvy způsobovat? Toto téma odkryje Ing. Mgr. Jana Dannhoferová, Ph.D., autorka knihy Velká kniha barev.

4.

Veletrh Interzum: circular thinking – reportáž o speciální expozici s interiérovými produkty od designérů z celého světa, které byly vyrobené upcyklací. Nejde jen o alternativní postoj, ale také o řešení původu produktu a jeho následné likvidaci. Veletrhem Interzum z Kolína nad Rýnem nás pomyslně provede designérka Iva Bastlová.

5.

Motivace bez motivace. To není téma jen pro interiérové designéry a architekty. Správnou motivaci potřebujeme všichni! Dobré nastartování předá Marian Jelínek, bývalý trenér a kouč Jaromíra Jágra, který nyní školí i vrcholové manažery.

Seminář Interiéry 2017 se koná 9. listopadu jako vždy na VOŠ a SPŠ Volyně. Stejně jako loni i letos je sborník přednášek součástí odborného magazínu Interiéry a navíc každý posluchač – profesionál získává box plný vzorků.

Již nyní se můžete hlásit on-line na webu www.interiery2000.cz/prihlaska


You must be logged in to post a comment Login