Inspirace

5 barevných tipů pro vaši dokonalou předsíň

Od   | 

První dojem můžete udělat pouze jednou. A to platí jak v osobní rovině, tak v případě, že si chcete do svého příbytku pozvat milou návštěvu. Proto je důležité, aby byla vaše předsíň nejen perfektně uspořádaná, ale i barevně sladěná.

Často se zaměřujeme na místnosti jako je kuchyň nebo obývací pokoj, které si zařizujeme k obrazu svému. Vstupní bránu našeho domova tak přesouváme na vedlejší kolej, ale měla by to být právě předsíň, na které bychom si měli dát také záležet. Kromě úložných prostorů a dalšího nábytku tady hrají důležitou roli i barvy, kterými vymalujete stěny. Jaké se do vstupní chodby hodí? 

Živé květiny vytvoří v předsíni příjemné přivítání. Zdroj: One Kings Lane

Méně je někdy více

Světlými barvami rozhodně nic nezkazíte. Hodí se hlavně do malých a stísněných prostorů, kde není dostatek světla. Nemusíte se omezovat jen na bílou, která beztak brzy bílou nebude. I vanilková, světle béžová nebo barva s jemně pastelovým odstínem dokáží vaši předsíň prosvětlit a opticky zvětšit. Určitě nezapomeňte na zrcadlo, které dodá optice dvojnásobný efekt.

Můžete vyzkoušet i dřevěné obložení do míst, která jsou nejvíce namáhaná, a doplnit je nátěrem s nenápadným, kontrastním odstínem.  

Tmavá podlaha se ke světlým stěnám hodí. Zdroj: Home Depot

Vytvořte z předsíně přístav radosti

Syté pastelové barvy vyniknou hlavně v zádveří, do kterého prostupuje dostatek denního světla oknem nebo prosklenými vstupními dveřmi, ale oživí i menší prostor, kde tento cenný benefit není. Pokud chcete sobě i svým návštěvám při vstupu navodit příjemnou atmosféru, která prozradí, že se u vás ukrývá opravdové teplo domova, sáhněte určitě po oranžové, která patří k těm nejteplejším odstínům.

Veselé barvy svádí k hrátkám s dekoracemi. Zdroj: Benjamin Moore

Buďte odvážní

Pokud máte dům nebo byt s větší vstupní chodbou a máte rádi tmavé, syté odstíny, nebojte se je použít. Nemusíte s nimi vymalovat celou místnost až po strop, stačí jedna stěna, ty ostatní ponechejte ve světlé barvě, třeba svíčkově béžové, která se náramně hodí k tmavě červené.

Tmavé stěny zkuste vyšperkovat nábytkem s nádechem karamelu. Zdroj: Pittsburgh Paints

Je vaše chodba za vchodovými dveřmi úzká jako nudle? Ani tady se nemusíte bát použít tmavé barvy. Vyzkoušejte klidně tu nejtmavší, černou. Ale i tady se musíte řídit určitými pravidly, abyste dosáhli požadovaného efektu. Optického zkrácení totiž dosáhnete pouze tehdy, když tmavým odstínem vymalujete stěnu u dveří, případně protilehlou zeď.

Zkuste natřít i vchodové dveře. Mentolová barva je IN! Zdroj: Paper & Stitch

Je libo výraznou tapetu?

Rádi experimentujete? Pak věřte, že i předsíni můžete vtisknout svůj osobitý styl, a to téměř doslova. Tapeta s potiskem odvážných barev nadchne každého, kdo vkročí vašimi dveřmi domů. To, že v předsíni netrávíme spoustu času neznamená, že si tuto místnost nemůžeme vyzdobit k dokonalosti.

Tyrkysová se dobře snáší s přírodním i černým nábytkem. Zdroj: Domino

Jestliže se nechcete pouštět do nápadných barev a vzorů, ale přesto se vám nápad s tapetou v předsíni líbí, můžete s odstíny zůstat trochu při zemi a vybrat něco decentnějšího, co nebude prostor tolik zvýrazňovat. Tapetou můžete pokrýt pouze jednu stěnu a ostatní vymalovat podobným odstínem, čímž podtrhnete eleganci.

Tapety vyniknou hlavně v prosvětlených a větších prostorech. Zdroj: Chris loves Julia

Využijte optických klamů

Tuto vychytávku zužitkujete především tehdy, když vlastně žádnou předsíň ani vstupní halu nemáte a ze dveří vstupujete rovnou do obytného prostoru. Takže pro garsonky ideální a zároveň originální řešení.

Sjednotit zádveří do jedné barvy pomůže při definování prostoru. Zdroj: Fantastic Frank

Jednou barvou můžete natřít stěny v blízkosti dveří, samotné dveře i kus podlahy, která vám pomůže určit prostor pro přezouvání a celkový pohyb v zádveří.

Nebojte se barvou odlišit zónu zádveří s prostorem, který na něj navazuje. Zdroj: Fantastic Frank


You must be logged in to post a comment Login