Rady a tipy

4 tipy, jak se připravit na stěhování

Od   | 

Se stěhováním má minimálně jednu zkušenost snad úplně každý. Možná čeká i vás a bojíte se, že to jednoduše nezvládnete. Ono se to nezdá, ale stěhování rozhodně není jen tak. Pokud podceníte přípravu, během celého procesu se už jen povezete. Daleko lepší je se na stěhování patřičně připravit a vědět, co od něho můžete očekávat.

Dá se na stěhování připravit? Ano!

Pokud máte před stěhováním, určitě oceníte pár osvědčených rad a tipů, jak se na tuhle událost správně připravit. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným – tak nic neponechávejte náhodě a připravte se na stěhování včas!

Rada první: na balení si nechte dostatek času

Mnoho lidí podcení, kolik má vlastně věcí a následně se diví, že je nestíhá zabalit. Stěhovací auto je pod barákem a oni ještě nemají ani zdaleka všechno schované v krabicích. Chyba. Na balení věcí si nechte dostatek času, zároveň je potřeba s předstihem zajistit vhodné přepravní prostředky – krabice, pytle, přepravky atp.

Rada druhá: rozhodněte se, jestli budete stěhovat sami

Zatímco dříve bylo nepsaným pravidlem přestěhovat si věci svépomocí, v posledních letech se rozmáhá trend v podobě stěhovacích firem. Pro ty se totiž rozhoduje stále více lidí – a vědí proč! Je to pohodlnější a jednodušší, stěhovací firmy mají zkušenosti a jednají profesionálně. Pokud se rozhodnete oslovit stěhovací firmu, učiňte tak s předstihem a ne až na poslední chvíli. Pokud hledáte doporučení, doporučujeme využít stěhovací firmy Staněk v Brně.

Rada třetí: mějte plán

Rozhodnete-li se stěhovat svépomocí, sestavte si plán. Rozmyslete si, co přestěhujete jako první a co naopak půjde jako poslední – věci nakládejte podle toho, co budete chtít na druhém místě stěhovat jako první. Všechny věci nutně nemusíte stěhovat sami – pokud si netroufáte na stěhování bytu a těžkého nábytku, můžete stěhovací firmu oslovit jen na určité množství věcí a zbytek si přestěhovat po vlastní ose.

Rada čtvrtá: zachovejte klid

Jednou z nejdůležitějších rad je zachovat klid. U stěhování často vládne chaos a ten rozhodně ničemu neprospívá. Proto je potřeba zbytečně nezmatkovat a jednat s rozvahou. Z tohoto hlediska se jeví jako rozumnější řešení spolupracovat se stěhovací firmou, která vše převezme za vás a vám tak ubude hodně starostí.

 


You must be logged in to post a comment Login