Zahrada

4 rychlé tipy na rostliny, které odolají přetrvávajícímu suchu

Od   | 

Extrémní sucho. Noční můra každého zahrádkáře. Zní to jako otřepané klišé, ale je to realita současné doby. Pokud i vaši zahradu sužuje nedostatek vody, obklopte se na ní keři nebo rostlinami, které bez větších problémů dokáží suchu vzdorovat.

Plody rakytníku ve svém největším rozpuku.

NEZAPRŠÍ A NEZAPRŠÍ? I PŘESTO MŮŽETE SKLÍZET ÚRODU

Nenáročnou dřevinou, která vám na sklonku léta přinese své „ovoce“, je rakytník. Suchá půda mu nevadí, naopak slunné stanoviště mu vyloženě prospívá. Nejenže jsou jeho plody bohaté na vitamíny, ale mají i krásnou, zářivou barvu, která vám i přes nastávající podzim rozveselí náladu.

Slunečnice topinambur dokáže udělat ve vaší zahradě hezkou parádu.

U podzimní prostřené tabule si určitě pochutnáte i na hlízách topinamburů, které také obsahují širokou škálu vitamínů. Jedná se o invazivní rostlinu, takže pokud na své zahradě dáte prostor byť jednomu výhonku, o bohatou nadílku se v příštích letech nemusíte strachovat. Patří do rodu slunečnic, takže vám koncem prázdnin budou dělat radost její zlatavé květy.

Hlízy topinamburů se přidávají třeba do zeleninových salátů.

PROVOŇTE SI ZAHRADU LEVANDULÍ

Jak ji jednou začnete pěstovat, nebudete chtít přestat. Její barva a vůně jsou doslova omamné. Suchá a prosluněná místa snáší velmi dobře, i proto se s ní nejčastěji setkáte ve Středozemí, ale i v našich zahradách už si našla své místo. Kromě estetického dojmu udělá navíc dobře vaší bolavé hlavě nebo pochmurné náladě a sušená bude skvěle vypadat i ve váze na prostřené tabuli.

Nechejte se omámit vůní levandule.

OKRASNÝ KEŘ, KTERÝ VÁS PROBUDÍ ZE ZIMNÍHO SPÁNKU

Se suchou půdou i slunečním svitem si bez problémů poradí některý z druhů čilimníků, který vás na jaře obšťastní svými bílými, žlutými nebo červenými květy. Dá se pěstovat klasicky jako keř ve volné půdě, ale můžete si ho zasadit i do květináčů a na zimu přenést třeba na verandu, čímž ho ochráníte před případnými tuhými mrazy.

I čilimník je plodící rostlinou, ale pozor, jeho plody jsou jedovaté.


You must be logged in to post a comment Login