Návštěvy bytů

3+kk, které nepůsobí stísněně, přestože tu je dostatek úložných prostor

Od   | 

Když majitelé tohoto 3+kk hledali nový domov, nechtěli se smířit s danou dispozicí a zařízením jen proto, aby „už“ bydleli. Rozhodli se pro kompletní rekonstrukci, aby dispozice vyhovovala jejich životnímu stylu a zařízení jejich vkusu. Výsledkem je do detailu promyšlený interiér, ze kterého na návštěvníka dýchne příjemný pocit, že se nachází v bytě, jehož majitelům na bydlení záleží.

Ve vstupní části bytu nás uvítala kombinace černo-bílé barvy. Zdroj: Inarch IT

Ze vstupních dveří vcházíme do úzké chodby přímo navazující na srdce bytu, jimiž je kuchyně spojená s jídelnou, která plynule přechází v obývací pokoj. Přestože je v předsíni černá stěna, vstup nepůsobí stísněně, to proto, že je v kombinaci s bílou, a to včetně nábytku. Celkový černo-bílé look navíc umocňují obrazy a grafika ve stejně barevném provedení.

Kuchyni rozjasňuje červená lednice

Kuchyně je navržená do rohu místnosti a má dvě části. Mycí a varné centrum je zakomponováno do bílých skříněk, navržených až ke stropu. To proto, aby majitelé měli co nejvíce úložných prostor. Bílou projasňuje tmavě šedá pracovní deska použitá i na zádech kuchyně. Druhá část sestává z pracovní plochy s úložným prostorem, doplněné nástěnnými skříňkami s dýhou dřeva. Sestavu zakončuje stylová vinotéka, která je směrována do obývacího pokoje a vytváří výraznou dekoraci. Neutrální barevné provedení pak rozjasňuje volně stojící chladnička s mrazničkou, výrazná nejen oblým tvarem, ale i červeným provedením. Na kuchyni volně navazuje nevelký jídelní stůl, který zvýrazňují závěsná svítidla. Ta jsou ukotvena ve speciálním černém roštu, přichyceném do sádrokartonového podhledu. V něm je navíc několik dalších vestavěných svítidel.

Kuchyně je propojená s obytnou částí. Zdroj: Inarch IT

 

Stěrky mají upotřebení  i v kuchyni

 

Lehací parapet zútulňuje prostor

V těsné blízkosti kuchyně je obývací pokoj, ve kterém našla místo menší sedací souprava a nástěnná komoda s televizorem. K útulné atmosféře přispívá nejen lehací parapet, který zároveň ukrývá nevzhledné otopné těleso, ale také tapeta s cihlovým dekorem. Ta zdobí celou stěnu a vytváří tu zajímavý dekorativní prvek. Ten je v kombinaci s šedým stropem a použitými svítidly industriálních tvarů 

Prostorný dětský pokoj byl zařízený s ohledem na nízký věk batolete. Jednu stěnu zdobí samolepky pampelišek, druhá je natřená tabulovou barvou a až ratolest povyroste, může na ni malovat dle libosti. Pokoj je zařízený střídmě, kromě dětské postýlky tu je hravý dětský nábytek. Skříně, navržené od podlahy až ke stropu zvýrazňují barevná dvířka – kombinace černá-šedá-žlutá dává tušit, že majitelé dávají přednost neotřelým řešením. I v dětském pokoji je na podlaze světlé dřevo, tentokrát doplněné příjemným kobercem, který slouží pro hraní a zábavu.

Jednoduše zařízený dětský pokoj je plný hravosti. Zdroj: Inarch IT

 

Víme, jaké světlo zvolit do dětského pokoje

 

Ložnice rodičů je o něco menší než dětský pokoj, ale majitelům bohatě postačí. Černou stěnu za postelí zjemňuje dřevěný plocha vytvořená z podlahové krytiny, která je použita v celém bytě. To interiér sjednocuje a dodává mu řád. Jednoduché zařízení umocňují závěsná svítidla přichycená netradičním způsobem ke stropu. 

Černá stěna příjemně kontrastuje s dřevěným čelem postele. Zdroj: Inarch IT

 

Víte, co všechno umí inteligentní osvětlení?

 

Poslední místnost bytu představuje koupelna s toaletou, která pouze podtrhuje celkový charakter interiéru. Černý strop kontrastující se svislým šedým obkladem, který je použit také jako dlažba, byl ideálním řešením, to proto, že nevelkou koupelnu sjednocuje. Majitelé dali přednost vaně, ve které se mohou i sprchovat, a k umytí slouží umyvadlo postavené na úložné skříňce. Její černé linie ladí s černu keramikou a bateriemi, které prostoru dodávají na elegantním vzezření.  

Zdroj: Inarch IT

Sjednocená dlažba s obkladem působí elegantně. Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login