Něžný výsek JK

316 EMOCÍ

Od   | 

Říkali, že růžová barva se mi začne líbit až po čtyřicítce. A ač to přiznávám jen velmi nerada, něco pravdy na tom je. A zdá se, že (nejen) barevná překvapení pokračují. Jinak bych se totiž nemohla naprosto bezhlavě zamilovat do série Gessi 316. Tímto nejen že vyzrazuji tajemství střeženější než státní poklad, jak říká Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, ale navíc ještě oficiálně uznávám existenci i jiných barevných provedení, než jsou chrom a leštěná nerezová ocel, to celé s dovětkem, že jsou opravdu krásné.

Vzpomínám na svůj první veletrh Cersaie v italské Bologni. Měla jsem oči navrch hlavy, nevěděla, kam dřív, a nejraději bych se rozletěla na několik tisíc kousků, abych si stihla všechny ty stánky prohlédnout.

Střih.

O pár let později už jsem procházela veletrhem naprosto klidně ze schůzky na schůzku. Že jsem právě minula NĚCO, se projevilo tak, že jsem udělala ještě jeden až dva kroky, neb chodím velice rychle a dynamika pohybu je neúprosná, a vrátila se zpět, protože mě ono něco v periferním vidění velice zaujalo. Člověk totiž získá tohle pověstné „oko“ časem a zkušenostmi, a tak se už bezhlavě nevrhá do každé expozice. Když jsem však dostala poprvé do ruky katalog série Gessi 316, věděla jsem ihned, že se právě zrodila nová hvězda koupelnářského nebe. Vlastně spíš 5 – Flessa, Trame, Intreccio, Meccanica a Cesello.

To se totiž pozná. Některé novinky musíte vystavit a klientům vysvětlovat, co, jak, kdy, kde a proč. Ale jednou za čas se objeví „ un gioiello“ (italsky „šperk“) a vy víte, že jen otevřete katalog, klientovi se zalesknou oči a ani se nebude ptát, kolik to stojí, stejně jako by se neptal u Tiffanyho nebo Cartiera.

Sama firma Gessi popisuje svoji novinku slovy „oblékli jsme ocel“. Jen málo materiálů se může pochlubit odolností podobnou té, kterou má nerezová ocel, která nikdy v žádném prostředí neztrácí svůj lesk, ultimátní eleganci, bohatou a hlubokou barvu, a která vyžaduje minimální údržbu. Ocel programu Gessi 316 navíc znovu potvrzuje koncept, který je společnosti drahý, „Design for Nature“: 100% recyklovatelný, ocelový materiál lze ve skutečnosti regenerovat a recyklovat do nekonečna, což umožňuje snížit spotřebu přírodních zdrojů. A jak že sérii 316 v Gessi oblékli?  Nový háv má barvu broušené nerezové oceli, broušeného černého kovu PVD, broušené mědi PVD a broušené oceli-teplý odstín PVD. Zapamatujte si Gessi 316 – Flessa, Trame, Intreccio, Meccanica a Cesello. Hvězda, respektive spíš 5, o které ještě uslyšíme. 

P. S. Když jsem před pár lety prohlásila, že až po dvacáté v řadě navštívím Cersaie, začnu pak asi dělat něco úplně jiného, znělo to jako sci-fi. Zatím jde všechno podle plánu. Toho vyššího plánu. A za dva týdny uvidíme, co nového veletrh přinese

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login