Rady a tipy

3 nejčastější chyby při pojištění bytu v nájmu

Od   | 

Bydlíte v nájmu a máte pocit, že se vás pojištění nájemního bytu netýká? Nebo pronajímáte nepojištěný byt? Do pojišťovny byste rozhodně zajít měli, jinak můžete později hořce litovat.

1. Chybějící pojištění domácnosti

Nejčastější chybou, jíž se nájemníci dopouštějí, je, že si vůbec nesjednají pojištění domácnosti. Myslí si, že to není třeba a že za veškeré škody odpovídá majitel nemovitosti. Ale tak to není. Majitel nemovitosti odpovídá za nemovitost (a proto si na ni sjednává pojištění nemovitosti).

Tato pojistka ovšem nekryje škody na vybavení bytu, osobních věcech, spotřebičích atd. Pojištění bytu v nájmu je proto velmi zásadní a měli byste do pojišťovny zajít co nejdřív.

2. Majitel neřeší pojištění

Druhého velkého pochybení se často dopouštějí majitelé bytů. Obvykle si sjednají pojištění nemovitosti a berou to jako pojištění nájemního bytu. Už je ale nezajímá, jestli si nájemník pojistil domácnost. V případě škody se pak může stát, že pojištění nemovitosti se na ni nebude vztahovat. A finanční újma může vzniknout majiteli.

Proto by pronajímatelé měli už do nájemní smlouvy dávat podmínku sjednání pojištění domácnosti. I když se to nájemníkům nemusí líbit, je to právo pronajímatele a jediný způsob, jak chránit jeho majetek.

3. Chybějící pojištění odpovědnosti

Nevíte, jak a kde si sjednat výhodné pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti? Podívejte se na srovnání pojištění na Ušetřeno.cz, ať máte pojištění nájemního bytu co nejvýhodnější.

Zároveň se zamyslete i nad třetím typem pojištění, které se při pojištění bytu v nájmu může hodit – pojištění odpovědnosti. Řada lidí ho nemá, přitom ale netuší, že „pojistka na blbost“ dokáže pokrýt škody, na které se žádné z výše zmíněných pojištění nevztahuje.

 

 


You must be logged in to post a comment Login