Návštěvy bytů

2+kk s výhledem na Pražský hrad učaruje každému

Od   | 

Byt v centru Prahy s výhledem na Pražský hrad je sen mnoha z nás. A právě takový si pořídili  jako svůj druhý domov manželé, kteří kvůli pracovním povinnostem neustále pendlují mezi Vysočinou a hlavním městem. 

Rohová sedací souprava je situována s výhledem na Pražský hrad. Foto: Iveta Kopicová

Bydlení na 70 metrech čtverečních bylo navrženo tak, aby se v něm majitelé cítili dobře a pohodlně. Při vstupu do bytu si okamžitě všímáme příjemné kombinace zemitých odstínů s jemným nádechem mátově šedé na textiliích. To vše doplňuje jednoduše zvolený dřevěný nábytek, který podtrhují původní dřevěné parkety typické pro tyto historické bytové domy. 

 

Elegantní i pohodlná – pohovka Pablo od Natuzzi Italia

 

Byt o dispozici 2+kk manželskému páru bohatě postačuje. Tvoří ho obytná část se spojeným obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou a dále oddělená ložnice. V obývací části se majitelé mohou usadit do rohové sedačky, odkud je přímo vidět na Pražský hrad. Nechybí zde prostor s vestavěnými policemi i několik odkládacích stolků. Útulnou atmosféru podtrhuje stojací lampa, při které si lze po večerech číst oblíbenou knížku. 

Podlahu tvoří původní dřevěné parkety. Foto: Iveta Kopicová

Na obývací část navazuje malá kuchyně navržena na míru. Kuchyňskou linku představují spodní skříňky, ve kterých je zabudován pouze dřez a varný prostor. Aby měli majitelé co nejvíce úložného prostoru, nechybí vestavěné police za pracovní deskou, které schovávají posuvná dvířka. Stejně jako celý interiér je i kuchyně laděna do zemitých barev ve světlém odstínu, který příjemně ladí s dřevěnými doplňky. V blízkosti je umístěn jídelní stůl, který sice pojme dva strávníky, nicméně v případě potřeby k němu usednou i čtyři lidé. 

Kuchyňská linka je malá, ale bohatě postačí. Celá se nese stejně jako celý byt v zemitých barvách. Foto: Iveta Kopicová

Za obývacím pokojem se nachází ložnice, ve které si v první chvíli všimnete zdobných svítidel z mědi, která jasně udávají ráz místnosti. Hned na druhý pohled oko i mysl zaujme stěna. Ta je totiž z onyxu, a do místnosti tak vnáší opravdu nevšední atmosféru. Postel s jednoduchým čalouněným čelem v krémové barvě doplňují dva bílé noční stolky. Z původního vybavení tu zůstal radiátor, který je elegantně schován za dřevěnou zástěnou sloužící zároveň i jako široký parapet.

 

Postel s úložným prostorem

Koupelna navazuje na ložnici, a jakmile se v ní svítí, onyxová stěna se směrem do soukromé oázy rozehraje  mnoha přírodními barvami. K dispozici tu je sprchový kout, toaleta a umyvadlo se zavěšenou komodou. Decentně působí obklad z kamene, který plynule navazuje na stěnu v ložnici. 

Z ložnice se vchází do koupelny. Foto: Iveta Kopicová

Foto: Iveta Kopicová, Realizace: Studio Gens

Fotogalerie:

 

Buddie od Natuzzi Italia – nepřehlédnutelná pohovka

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login