Návštěvy bytů

2+kk pod taktovkou mladého muže: Jednoduchost a praktičnost na prvním místě

Od   | 

Tento prosvětlený 2+kk byt obývá mladý muž, který si před nastěhováním nechal interiér navrhnout od zkušených designerů. Celý prostor byl koncipován do světlých barev, ale jako kontrast se zde objevují i prvky v černé. Tomu, že v bytě vládne pánská ruka, nasvědčuje celkové zařízení, které je sice stylové, ale hlavně praktické. 

Nechybí zde spousta obrazů, které dodávají interiéru šmrnc. Zdroj: David Ito

Než vkročíme do obývacího pokoje, vidíme krátkou příčku ze sádrokartonu oddělující chodbu od kuchyně. Vznikla právě proto, aby měl majitel aspoň malý vstupní prostor a nevešel ihned do srdce bytu. Po celém interiéru byla položena dřevěná podlaha a stěny byly ponechány v čistě bílé barvě. Tato kombinace působí elegantně a vzdušně. Velkým přínosem je dostatek denního světla díky prostorným oknům a jednoduchým, průhledným záclonám.

Pohovka vhodná i do malého bytu

 

Obývací prostor je vybavený pohodlnou čalouněnou pohovkou v šedé barvě a nechybí ani křeslo s podnožkou ve svěží, mátové barvě. Běžnou obývací stěnu nahradila jednoduchá otevřená police z černé kovové konstrukce, na které nechybí spousta pokojových květin, které sem dodávají barvu. Volnou zeď za pohovkou vyplnila taktéž otevřená police, tentokrát ale v dřevěném provedení. Tento prostor majitel využil pro oblíbené knihy, umělecké obrazy, ale i bar s ryze pánskými destiláty.

Kovovou konstrukci zjemňuje dřevo i zeleň. Zdroj: David Ito

Obývací prostor je spojený s kuchyní, nicméně tyto dva prostory odděluje jídelní stůl z masivu navazující na kuchyňský ostrůvek. Prakticky řešený ostrůvek disponuje varnou deskou, díky které lze jídlo servírovat hostům rovnou na stůl, aniž by majitel musel od varné plochy odbíhat. Kuchyňská sestava zaujímá tvar písmene „L“ a skládá se jak z dolních, tak horních skříněk v kombinaci antracitová barva a světlé dřevo. Zajímavostí jsou dva dřezy, doplněné dvěma bateriemi, ale i poměrně prostorné okno, které v kuchyních nebývá zvyklostí.

Pračka se sušičkou ve slim verzi, která vypere 10 kg prádla!

 

Ve stejném stylu byla zařízena i prostorná ložnice, kterou si majitel chtěl navrhnout podle sebe. Zajímavostí je asymetricky, černou barvou vymalována stěna za postelí, znázorňující majitelovu mladou nerozvážnost a divoký životní styl. Místo šatní skříně dal přednost otevřené kovové konstrukci opět v černé barvě, která kopíruje celou zeď a kromě závěsných tyčí tu najdeme i klasické police. 

Ložnice je majitelovou chloubou – navrhoval si ji sám. Zdroj: David Ito

Překvapením není ani koupelna. Černobílou kombinaci doplňují dřevěné doplňky a celkově je místnost zařízena pouze jednoduše a prakticky. Malý prostor opticky zvětšuje velké zrcadlo a o dostatek světla se postará černé závěsné svítidlo, které plní i dekorativní roli.

V koupelně se opět objevuje černo-bílá kombinace, i dekor dřeva. Zdroj: David Ito

Zdroj: David Ito

Fotogalerie:

 

Kam pro osvětlení (ne)jen do pracovny?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login