Návštěvy bytů

2+kk v pánském stylu: Ve znamení elegantní černé

Od   | 

Je jisté, že muži “to” vidí jinak. A i vzhled domova se mezi to počítá. Patrné to je už při výběru barev, kdy sáhnou zpravidla po černé a šedé, které jsou naštěstí nyní trendy, ale i výběr zařízení podléhá jiným pravidlům: musí být především funkční a nesmí ho být zbytečně moc. Přesně toho se držel majitel tohoto dvoupokojového bytu, který však díky tomu nepůsobí stísněným dojmem a černá mu vyloženě sluší.

Vchází se rovnou do obývacího pokoje, ve kterém je vstupní koridor chodby nenásilně vymezen sádrokartonovou příčkou od kuchyně.  V celém prostoru je použita dřevěná podlahová krytina, což ho propojuje, a dotváří pak zdání větší místnosti,než ve skutečnosti je.

V otevřené polici se “odráží” celý majitelův svět: knihy a umění. Zdroj: David Ito

Obývací pokoj je situován blíž k oknu, které je na muže nezvykle za dlouhými záclonami. To proto, že za okny se nachází ruch velkoměsta a majitel chtěl být od něho izolován. Má rád soukromí i klid pro odpočinek, který nachází na pohodlné sedací soupravě s šedým čalouněním nebo v křesle s podnožkou. Jeho čalounění v mátově zelném odstínu dokonale ladí s ostatním dřevěným nábytkem. Je jím jednoduchá otevřená police, na které se odráží celý majitelův “svět”: knihy, obrazy, umění a kvalitní alkohol.

Varný ostrůvek je netradičně stranou od hlavní pracovní plochy. Zdroj: David Ito

Na odpočinkovou část navazuje kuchyně, kterou tvoří sestava skříněk do tvaru písmene L navržených podél celé místnosti, doplněných varným ostrůvek. Na ten přímo navazuje prostorný jídelní stůl. Kuchyně se nese v kombinaci světlého dřeva a antracitu. Zajímavostí jsou dva dřezy se dvěma bateriemi umístěnými přímo pod oknem. Majitel je totiž vášnivý kuchař a z profi provozu je zvyklý na komfortní vybavení. To je patrné i na neobvykle řešeném varném ostrůvku. Přímo z něj je totiž možné servírovat pokrmy na stůl.

Jednoduchá ložnice – chlap se nezapře

Ložnice se nachází v samostatné místnosti, všimněte si netradičně vymalované stěny v záhlaví postele. I to je v černé barvě, ale končí pár centimetrů nad pelestí, takže skvěle navazuje na černé prvky prolínající se celým interiérem. Nechybí ani v této soukromé zóně, kde je použita na otevřené šatní konstrukci. Majitel si ji mohl dopřát, to proto, že tu žije sám. Navržena je přes celou stěnu a má několik tyčí na ramínka a pár polic na boty.

Šatnu pojal majitel velkoryse, a přitom jednoduše. Zdroj: David Ito

Černé detaily nechybí ani v koupelně. Bílé stěny doplňuje antracitová dlažba i obklady, které jsou skvěle doplněny o jednoduché závěsné svítidlo. Koupelna je propojená s toaletou, a protože místnost není velká, je jedna ze stěn doplněna zrcadlem, které prostor opticky zvětšuje.

Umývátko z přírodního kamene je navržené na míru prostoru. Zdroj: David Ito

Fotogalerie:

Kam pro světla?


You must be logged in to post a comment Login