Návštěvy bytů

50 m2 pro pohodlné bydlení: Promyšlený každý centimetr a příjemné barvy zútulňující interiér

Od   | 

Byt s dispozicí 2+kk patří k jedněm z nejvyhledávanějších, zejména pro single nebo bezdětný pár. K jedněm z nich patří i mladá a úspěšná Kamila, která si vybrala jako své první bydlení padesátimetrový byt. I přesto, že se jedná o nevelký prostor, nenechala nic náhodě, a k zařizování přizvala na pomoc architektonické studio ZALC Arquitetura, jehož architekti dokázali interiér dotáhnout k naprosté dokonalosti.

Stěna v růžovém odstínu je dominantou obývací části. Zdroj: Zalc Arquitetura

Že se Kamila ráda setkává s přáteli je patrné i v interiéru. Integrovaný prostor kuchyně, jídelny a společenské části dává jedinečnou možnost být v neustálém kontaktu s přijímanými návštěvami.

Svítidla a čeští skláři – praktická ozdoba domova

Materiály i barvy hrají prim

Na podlaze a stěnách převládá bílá barva vytvářející prázdné plátno a univerzální základ pro nábytek i originální dekorace. Široké uplatnění zde mají zejména rozličné materiály, barvy a textury. Vytvářejí tak zajímavý kontrast, který zujme na první pohled. Hned při vstupu si nelze nevšimnout růžového nástěnného panelu z latěk zdobícího stěnu obývacího pokoje, a zároveň oddělujícího společenskou zónu od soukromé. Za touto stěnou se vedle vchodu do bytu nacházejí nenápadné dveře do jedné z koupelen s toaletou. Nábytek v obývacím pokoji byl pečlivě vybírán pouze od brazilských designérů a mísí současný, industriální, rustikální a vintage styl.

Kuchyňská sestava je zařízená v minimalistickém stylu. Zdroj: Zalc Arquitetura

Malý, ale praktický

Malá rozloha bytu si přímo žádá vestavné úložné skříně na míru, a to nejlépe ve světlých odstínech, které opticky zvětší danou místnost. Samozřejmostí je multifunkční nábytek, ať už se jedná o noční stolek sloužící rovněž jako toaletní stolek, nebo lavici v jídelně, jež přechází v pracovní stůl v pracovně.

Interiér je promyšlený do posledního detailu. Zdroj: Zalc Arquitetura

U jídelního stolu se sedí na lavici. Zdroj: Zalc Arquitetura

Kuchyně v bílé barvě je zařízena velmi jednoduše. Hřejivý moment vnáší do kuchyňského i obývacího prostoru skříňky a police v provedení americký dub. Kuchyňská pracovní deska je vyrobena z Corianu. Tento všestranný materiál využili designéři i v koupelně. Kromě mimořádné odolnosti proti nárazům a poškrábání, je jeho nespornou výhodou také nenáročnost na údržbu a neporéznost zamezující usazování bakterií.

Koupelna v kostce

Majitelka velice toužila po koupelně, která by byla součástí ložnice. Designéři tak zmenšili původní a vytvořili z ní dvě menší. Koupelnový „box“ je integrován do ložnice a zajišťuje, že do koupelny bez okna, proniká přirozené světlo. V bytě, kde se počítá s každým centimetrem, musí být vše naplánováno do detailu a s pomocí chytrých řešení.

Zajímavě řešená koupelna se sprchovým koutem a toaletou je součástí ložnice. Zdroj: Zalc Arquitetura

Zdroj: Zalc Arquitetura

Fotogalerie:

 

Jak správně vybrat baterie do koupelny?

 

 


You must be logged in to post a comment Login