Architektura a design

10 zajímavých tipů pro úložné prostory

Od   | 

Prostor pro ukládání různých věcí v bytě je pro mnoho uživatelů velkým oříškem. Buď zcela chybí, jsou malé nebo nevyhovující. Pro řadu z nás je frustrující, když nemá vše své místo. Co s tím?

Hned u vstupu zřiďte skříňku s háčky pro klíče. Foto: Michal Protivanský

Hned u vstupu je třeba mít místo na ukládání klíčů a různých drobností. To lze vyřešit například velmi mělkou skříňkou s poličkami a háčky. Klíče tak nejsou všem na očích a přitom mají své pevně dané místo. Častý problém “kde mám klíče“ má tak řešení. Zůstaňme ještě v předsíni a podívejme se, kam ukládat tašky a jak využít skříň ve vyšších polohách. Při zakázkově vyráběném nábytku stačí mít ve skříňce výklopy a do spodní části dát pomocný výsuvný schůdek space step, pod nímž se skrývá další úložný prostor. Po jeho jednoduchém vysunutí se jednoduše dostanete do vyšších pater skříně, kam lze uložit právě tašky a kabelky.

Máte-li vyšší sestavu, pak můžete do soklu vložit zásuvku i schůdek. Foto: Michal Protivanský

Z předsíně se dostáváme do koupelny, která bývá nejmenším místem v bytě. Zde jde často o každý centimetr a je třeba promyslet každou část nábytku. Kam uložit kartáček na zuby? Stačí využít prostor za zrcadlem, které lze navíc ještě prosvítit pomocí LED pásků. Velmi často bývá problém s místem na pračku. Tu lze však schovat do skříňky a to dokonce i tu volně stojící. Stačí mít dostatečně hlubokou skříňku a rázem zmizí pohled na přístroj, který připomíná domácí práci. Máte málo místa na sušák, který využíváte jen minimálně? Nevadí. Sušák může být integrovaný přímo ve skříňce – a to s pomocí plnovýsuvů Blum s aretací. V koupelně ještě zůstaneme a podíváme se na uložení kosmetiky a hygienických potřeb. Na to jsou ideální plnovýsuvy, které lze dát do různě široké i hluboké skříňky. Výsuvy mohou mít různou barvu, jak kontrastní, tak i stejnou jako samotná skříňka. Kam se špinavým prádlem? I to má řešení kromě klasického volně stojícího koše na špínu.  Prádlo určené na praní lze dát rovnou do výsuvu, který má zpředu otvor a slouží jako místo na uložení špinavého prádla.

V sestavě jsou umístěny výsuvné sušáky na prádlo, koš na prádlo i pračka. Foto: Michal Protivanský

A teď se přesouváme do kuchyně, kde bývá častou otázkou, kam uložit pečicí plechy. V našem případě je místo vedle myčky 45 cm široké, které je pro plechy ideální. Myčka je navíc ve zvýšené poloze, a tak je její užívání více ergonomické. Lze využít i prostor pod dřezem? Ano – ideálně pomocí vnitřní zásuvky, které slouží na drobné čisticí prostředky a pomůcky. Ještě chybí něco uložit? Není to náhodou sklenka dobré whisky? Na tu máme místo v horní části TV skříňky – v baru s přídavnou výsuvnou deskou s aretací.

Nezapomeňte na maximum využít prostor pod dřezem. Foto: Michal Protivanský

Výklopná dvířka a výsuvné police se hodí i do obývací stěny. Foto: Michal Protivanský

Fotogalerie:

 

Chcete vědět o dalších nápadech do bytu, podívejte se na www.inspirace-pro-bydleni.cz, kde najdete řadu dalších zajímavostí. Projekt pro návštěvníky letošního podzimního veletrhu For Interior připravil tým českých designérů v čele s Ivou Bastlovou, společností Blum a dalšími partnery.

 

Kuchyně na zkoušku pomůže už předem odhalit  chyby v kuchyni, kterou máte teprve na papíru


You must be logged in to post a comment Login