Rady a tipy

10 věcí, za co se vyplatí utratit ve vašem domově

Od   | 

Byt by vám měl samozřejmě sloužit k spokojenému a pohodlnému bydlení, ale když to jen trošku půjde, pořiďte si do něj věci, které vás budou hýčkat a tak trošku rozmazlovat. Zasloužíte si to!

1. Relaxační idyla

Základem rodinné pohody je velká a pohodlná sedačka, tak si ji pořiďte bez ohledu na to, zda jste pětičlenná rodina, nebo jen dvoučlenná. Každý můžete při odpočívání zabrat jedno křídlo a mezi vás se vejde třeba i kočka nebo pes. V ideálním případě by měla být sedačka aspoň částečně rozkládací, aby bylo kam uložit návštěvu.

K pohodlí přispívá i možnost nastavení výšky a sklonu podhlavníku, případně i podnožky. Zdroj: Natuzzi

2. Křeslo by nemělo chybět

U sezení zůstaneme a budeme uvažovat o luxusu zvaném křeslo. Když na ně zbude místo, rozhodně si ho kupte a doma často nárokujte místo v něm. Bude to kousek pohodlí, kde si užijete ničím nerušené soukromí. A máme pro vás i jeden tip. Děti nás rodiče často napodobují, tak jim také kupte malé křesílko a naučte je odpočívat třeba s knížkou úžasných pohádek. Vás tam totiž s knihou budou také vídat.

Součástí křesla může být i podnožka. Tehdy se vám už nebude chtít sedět v ničem jiném. Zdroj: Inpro design

3. Posviťte si…

Aby byla idyla dokonalá, utraťte ještě nějakou částku za čtecí lampu, která bude v pokoji pěkným solitérem i užitečným pomocníkem. Zda zvolíte stojací nebo stolní provedení už je jen na vás. Ostatně můžete zvolit ucelenou kolekci svítidel, která bude v interiéru vytvářet jednotící prvek.

Ke stojací lampě můžete ve stejném designu zvolit i stolní, závěsnou a nástěnnou variantu. Kolekce Adri-P. Zdroj: Eglo

4. Kvalitní poslech

Muži budou rádi v křesle relaxovat u poslechu dobré muziky, tedy budou chtít rozhodně investovat do audiotechniky. Ponechme v tuto chvíli stranou technické parametry a soustřeďme se na design. Vždyť reproduktor bude výrazným prvkem vašeho domova.

Kvalitní poslech zaručí legendární designový reproduktor BeoPlay A9. Zdroj Bang & Olufsen

5. Investice do postele

Až budete mít dost čtení či muziky, odeberte se na lůžko, které jste si také pečlivě vybrali a za jeho pořízení utratili třeba i větší částku. Spát zdravě se totiž vyplatí. Nejdražší a nejluxusnější jsou kontinentální postele, které jsou vyšší a mají velmi kvalitní matrace z prodyšných přírodních materiálů. Náhradou za tento luxus může být postel s bytelným rámem, kvalitním roštem a zdravou matrací. Na postel pochopitelně patří na dotek příjemné povlečení. Doporučujeme přírodní len, bavlnu, samet či damašek.

Matrace z koňských žíní jsou vysoce hygienické a budou sloužit desítky let. Zdroj Hästens

6. V kuchyni dosytosti

Jak známo láska prochází žaludkem, a tak by nosným pilířem spokojené domácnosti měla být dobře vybavená kuchyň. Muži budou zajisté toužit po naplněné lednici, a tak si rovnou pořiďte velkou americkou, kde je dostatek prostoru pro nápoje a jejíž součástí bývá i zásobník ledu.

Dvoudveřové americké lednice jsou častou investicí současných domácností. Zdroj Liebherr

7. Bez kávovaru by to v mnoha rodinách nešlo

Milovníci kávy ocení možnost si tento životabudič připravit doma. A protože mají mlsné jazýčky, je nasnadě, že budou potřebovat kvalitní kávovar. Tedy ten, co správně umele kávu, dostatečně ji upěchuje a který dobře napění mléko. 

Z kávových zrn získává kávovar Evidence to nejlepší a maximální rychlostí přenáší jejich chuť, vůni i každou nuanci aroma speciálních odrůd do vašeho šálku. Zdroj: Krups

8. Kvalitní klika je k nezaplacení

Chcete si dopřát pohodlí? Přinese vám ho i taková maličkost, jakou je klika. Klika musí dobře padnout do ruky a být bytelná, aby její každodenní používání vydrželo řadu let, zkrátka aby se po pár měsících nerozpadla. Nezapomeňte, že i tento detail bude v interiéru výrazným estetickým prvkem. Nepodceňte ho.

I takový detail, jakým je klika, může dotvářet esteticky sladěný celek.

I takový detail, jakým je klika, může dotvářet esteticky sladěný celek. Zdroj: M & T kliky

9. Pořádná sprcha

Není asi nic lepšího, než si po náročném pracovním dni stoupnout do sprchy a nechat na sebe padat kapky vody. Dnešní sprchy umožňují hned několik proudů. Vedle dešťového můžeme mít přívalový nebo masážní. Úplnou novinkou na trhu je hedvábný proud, který přichází ze sprchy, jejíž nopky mají místo jednoho otvoru otvorů osm.

Hlavová sprcha Raindance Select E. Zdroj: Hansgrohe

10. Toaleta s bidetovací sprškou

Bidetům pomaličku odzvání. Novinkou na trhu jsou toalety, jejich součástí je bidetovací sprška, která se vysouvá pomocí elektronického ovládání. Tyto toalety zpravidla bývají vybaveny dalšími vymoženostmi, jako je vyhřívací sedátko, odtah zápachu z mísy, orientační světlo ad. Proč ji musíte mít? Jednoduše proto, že prospívá vašemu zdraví.

Bidetovací sprška u toalety AquaClean Tuma. Zdroj: Geberit


You must be logged in to post a comment Login