Inspirace

10 věcí, které usnadní zorganizovat (nejen) váš šatník

Od   | 

Čeká vás každé ráno ten samý pohled do skříně, šuplíků v komodě nebo na předsíňovou stěnu? Nevzhledně uspořádané oblečení, poházené doplňky, o pořádku v botníku ani nemluvě. Pokud vašemu šatníku dominuje spíše chaos, inspirujte se těmito nápady, se kterými bude (nejen) ranní oblékání mnohem příjemnější!

Pro ty, kteří nemají k dispozici samostatnou šatnu, ale pouze jednu šatní skříň, se může zdát tento úkol jako tvrdý oříšek. Díky pečlivě promyšlenému systému ukládání věcí jde ale rozlousknout, a i v malém prostoru tak dosáhnete kýženého výsledku. Před samotnou reorganizací šatníku je důležité zjistit veškeré vnitřní rozměry skříně, aby se pak nestalo, že závěsný systém na ramínka bude krátký, nebo že se do polic vejde méně úložných boxů, než kolik jste jich nakoupili. Pro efektivní organizaci věcí bude také potřeba vytřídit vše, co už nenosíte, čímž si zvětšíte a zpřehledníte vaše úložné prostory.

1. VESTAVĚNÉ REGÁLY

Ať už máte šatnu, nebo jen vestavěnou skříň, popřemýšlejte o rozmístění polic a dalších úložných zásuvek a skrýší, které musí pojmout všechny vaše věci. Malé čtvercové police budou skvělým místem pro uschování bot, na šatní tyče pak snadno pověsíte kabáty, bundy, saka i košile. V tomto případě by hloubka skříně nebo regálu měla být minimálně 55 cm.

2. HORNÍ ÚLOŽNÉ PROSTORY

Pokud se nedokážete s některými věcmi rozloučit, nevejdou se na ramínka nebo jen nechcete, aby ležely volně v horní polici bez ladu a skladu, dejte jim elegantní a stylový obal. Můžou to být proutěné koše nebo textilní boxy, záleží na vás, co se do šatníku bude nejvíce hodit.

3. VÝSUVNÉ SKŘÍŇOVÉ POLICE

Jestliže máte dům nebo dostatečně velký byt, můžete do návrhu šatních prostor zahrnout úzkou výsuvnou skříň s policemi, které padnou jako ulité vašim botám, ale třeba i zimním doplňkům, jako jsou šály, čepice a rukavice.

4. NÁSTĚNNÉ LIŠTY PRO NEJEDNU MILOVNICI LODIČEK

Ani holé stěny nemusí zůstat úplně holé. Tuto vychytávku ocení jistě každá žena, která má lodiček v zásobě víc než dost. Stačí se pouze porozhlédnout po vhodných lištách, které udrží podpatky, a navrtat je do zdi. Mějte ale na paměti, aby boty byly vždy čisté, případně můžete špinavým stěnám předejít vhodným snadno omyvatelným materiálem.

5. RAMÍNKA V JEDNOM STYLU

Aby obsah vaší šatní skříně vypadal úhledně, sjednoťte ramínka do jednotného vzhledu. Záleží na vás, jestli se rozhodnete pro plastová či dřevěná, důležité je, aby byla z jednoho materiálu a nejlépe i v jedné barvě.

6. ZÁVĚSNÉ HÁČKY

Nechcete, aby se kabelky mačkaly v polici nebo na dně skříně? Vyčleňte jim místo na šatní tyči a pověste je na háčky. Vždy je tak budete mít na očích a výběr bude mnohem jednodušší. Na háčky můžete také pověsit pásky, šály, šátky, případně kravaty.

7. ZÁSUVKA S PRAKTICKÝMI ODDĚLOVAČI

Svůj vlastní prostor můžete dát páskům, kravatám, ale třeba i náhrdelníkům v samostatném šuplíku nebo zásuvce. Pomocí čtvercové mřížky, která se dá běžně sehnat, nebo, pokud jste kreativní, si můžete sami vyrobit, tak budou všechny doplňky přehledně uložené na jednom místě a nebudou se muset ledabyle povalovat na toaletním stolku nebo na židli.

8. NÁPADITÝ KOŠ NA PRÁDLO

Nemáte v bytě dostatek místa pro koš na špinavé prádlo? Můžete si (nechat) ušít látkový pytel, který padne do stylu vašeho domova, a zavěsit ho na dveře od šatny nebo koupelny.

9. POLICOVÝ ODDĚLOVAČ

Pokud je součástí vaší šatny, případně koupelny, otevřený policový systém, pak pro zpřehlednění věcí, uložených v policích, skvěle fungují kovové oddělovače, které vytyčí prostor pro svetry, ložní prádlo nebo ručníky.

10. I VAŠE PŘEDSÍŇ MŮŽE VYPADAT ÚHLEDNĚ

Kabáty, kabelky, čepice nebo rukavice neukládáme pouze do šatní skříně nebo šatny. Ve většině případů je to právě předsíň, která je jako první „na ráně“. Proto je důležité, aby i předsíňová stěna byla dobře organizovaná. Což takhle si ji vyrobit z kostry staré skříně? Police, háčky, úložné boxy, polstry, … Vzhledný a útulný vstup do domova je na světě!

Fotogalerie:

Foto: Pinterest, Ikea, Bed Bath & Beyond


You must be logged in to post a comment Login