Inspirace

10 drobností, které oživí váš domov

Od   | 

Chcete změnit interiér a nevíte, jak na to? Přinášíme 10 velkých i malých detailů, které promění a oživí váš domov. Stačí se zařídit podle jednoho z nich a máte vyhráno!

1. Pořiďte si několik typů sezení

Už několik let je v kurzu používat několik různých typů stolků u sezení. Proč byste nemohli přidat i křesílka, sedátka, pufy a taburety? Dokonce  se nemusíte řídit ani stylem, použijte moderní, venkovské, retro i vintage. Obývací pokoj tak bude pestrý a bude vypovídat, že i jeho majitelé nejsou nudní a šediví.

A nezapomeňte na obraz, který může barevně doplňovat sezení.

Použijte v interiéru několik typů sezení.

2. Proč by měl být krb nenápadný?

Velikost krbu a zejména obložení se řídí rozměrem místnosti. Téměř směšně působí malá krbová vložka v polyfunkční prostoru velkém několik desítek metrů čtverečních. Obložení navíc může hrát jeden z důležitých dekorativních prvků.

   

3. Paravány zajistí nevšední dekoraci

Primárně slouží paravány k oddělení nebo vymezení prostoru. Málokoho by napadlo je postavit ke stěně. Jenže i tady mohou hrát významnou roli. Patří k nepřehlédnutelným dekoracím a velkou místnost zútulňují.

Díky paravánu nemusíte malovat ani tapetovat zdi. A až vás omrzí, přesunete je jinam.

Díky paravánu nemusíte malovat ani tapetovat zdi. A až vás omrzí, přesunete je jinam.

4. Vyberte solitérní křeslo

Většina sedacích souprav se dnes prodává bez křesla. Křeslo dokupujeme jako solitér, který sezení doplní a oživí, na vás je jen vybrat to správné.

Ultrecht Collectors, Cassina

Křeslo nejen s nevšedním tvarem, ale i s nepřehlédnutelným čalouněním

5. Barevný koberec

Kusové koberce se léta těší velké oblibě, poslední dobou jsou v kurzu 3D koberce, jejichž část je vyvýšená. Příjemně se na nich odpočívá a jsou nepřehlédnutelným doplňkem každého interiéru.

Koberec by vždy měl ladit se sezením

Pozornost upoutá barevný i tvarově zajímavý koberec

6. Kupte pořádný lustr

Lustr je dominantou každé místnosti, zpravidla se dnes používá několik stropních svítidel v prostoru a v posledních letech se navíc stínítka zmnožují. Kromě více světla získáme ve výsledku robustní lustr, který zaujme na první pohled.

Víc hlav víc ví a víc svítidel víc svítí. Jeden z velkých trendů současnosti je zmnožovat osvětlovací tělesa na maximum. Zachovají si tak jednoduchost a přitom září jako několikaramený lustr. Svítidlo Massy 9 Lights, vyrábí Kare.

Jeden z velkých trendů současnosti je zmnožovat osvětlovací tělesa na maximum. Zachovají si tak jednoduchost a přitom září jako několikaramenný lustr

7. Změňte závěsy

Není nic snazšího, než vyměnit závěsy. Pokud je vám líto látky, můžete ji použít na povlaky polštářů, některé dokonce i k čalounění nábytku. Nic nezkazíte, pokud z nich necháte ušít ubrus. Anebo je schovejte a za pár let vyndejte jako nové.

Barvu závěsů slaďte s čalouněním nábytku a ostatními dekoracemi v pokoji.

Barvu závěsů slaďte s čalouněním nábytku a ostatními dekoracemi v pokoji.

8. Polštářky a plédy

Sedačku i křesla doplňte o další polštářky, látku můžete použít i na stínítko. Kusový koberec doplňte dalšími běhouny. Uvidíte, jak se prostor rychle zabydlí.

Větší množství polštářků a plédů interiér zabydlí.

Větší množství polštářků a plédů interiér zabydlí.

9. 3D dekoracemi nikdy nic nezkazíte

Nechcete tapetovat a nevíte jakému obrazu dát přednost? Zkuste 3D dekorace, které celkem snadno můžete připevnit na stěnu a vytvořit z nich nejrůznější tvar. Až vás omrzí, můžete je pověsit na jiné místo a v jiném seskupení.

Bílou stěnu zpestřete 3D dekoracemi.

Bílou stěnu zpestřete 3D dekoracemi.

10. Nebojte se zrcadel

Zrcadla jsou skvělým dekorativním prvkem a navíc zvětšují opticky prostor. Kromě jednoho velkého můžete zvolit několik menších, ve kterých se ani neuvidíte, a přitom odleskem v nich získáte dalších několik malých obrázků.

Místo obrazu oživte stěnu zrcadlem. Ideální je u jídelního stolu nebo nad sedací soupravou.

Místo obrazu oživte stěnu zrcadlem. Ideální je u jídelního stolu nebo nad sedací soupravou.

Foto: Home Decor Ideas, Pinterest, Fendi a archiv

 


You must be logged in to post a comment Login