Obývací pokoje

10 trendů, které promění váš obývací pokoj k nepoznání

Od   | 

Chcete změnu v obývacím pokoji, ale ta by neměla být náročná, a přitom by měla být zásadní? Přinášíme deset neotřelých tipů, jak oživit bydlení, a přitom nezruinovat domácí rozpočet.

Trend č. 1  Kombinujte moderní a vintage styl

V posledních letech se stále více těší na oblibě vintage styl, pro který je typická vysoká kvalita. Jsou to materiály a zpracování prověřené časem, který jim neškodí.. Naopak, čím je máme déle doma, tím vypadají lépe. Pokud jste i vy milovníci tohoto stylu, stačí svůj současný interiér doplnit jen několika věcmi, například stolkem, kobercem anebo křeslem.

Trend č. 2 Pořiďte si hodně obrazů

Obraz je doplněk, který o vás ledacos vypoví. Vybírejte poctivě a klidně si dejte na čas. Vedle velkých pláten můžete stěny ozdobit mnoha menšími obrázky, kterými můžete vytvořit na stěně samostatný dekorativní prvek. Nezapomeňte na vhodné rámy, případně pasparty.

Trend č. 3 Sofa u jídelního stolu

Proč by u jídelního stolu měly být jen židle? Zkuste oživit standardní sezení barevným sofa. Vhod může přijít i lavice. Ostatně ta není nic nového a navíc oboje sezení poberou víc strávníků než přistavěné židle.

Trend č. 4 Stěny ozdobte zrcadlem

O zrcadlu se ví, že opticky zvětšuje prostor. Dopřejte i vašim místnostem ať vynikne jejich rozměr. Nebojte se zvolit velká zrcadla, s umístěním ale buďte opatrní. Vhodné je nasměrovat tak, aby se v nich odrážela okolní příroda.

Trend č. 5 Nechte industriálnímu prostoru jeho ráz

Má váš obývací pokoj stěny z cihel? Nechte je a přizpůsobte jim ostatní zařízení. Nezapomeňte na detaily jako je osvětlení, obrazy a koberce. V současné době je doslova hlad po industriálních prostorách, takže jim rozhodně nedávejte jiný ráz.

Trend č. 6 Zpátky do 70. let minulého století

Široké područky a baculaté opěrky jsou out. Současným trendem je sedací nábytek s dřevěnými područkami. Výsledek působí subtilně a skvěle se hodí k nábytku na podnoží stejného charakteru.

Trend č. 7 Kombinujte textury

Nebojte se spojovat vzory a nemusíte být při zdi ani u kombinací nejrůznějších barev. Prim sice stále hrají doplňkové barvy a tón v tónu, ale chcete-li změnu, pak skládejte prvky, které se k sobě zdánlivě nehodí. Výsledkem budete sami překvapeni. 

Trend č. 8 Vytapetujte

Nebaví vás bílé nebo jednobarevné stěny? Vyberte tapetu s nepřehlédnutelným vzorem. Stačí ji oživit jedna stěna nebo dokonce jen její část, nezapomeňte dekor kombinovat s textilními doplňky.

Trend č. 9 Nebojte se jednoduchosti

Máte doma všechno jednoduché a s rovnými tvary? Doplňte interiér trochu víc nazdobeným (nebo i přezdobeným) prvkem. Může jím být stolek, světlo, křeslo…zkrátka cokoliv, co vám po týdnu nebude lézt na nervy.

Trend č. 10 Obklopte se zelení

Nezapomeňte, že květiny udělají v interiéru tolik, co obraz od známého malíře. Obklopte se jimi a dopřejte jim (a sobě) nepřehlédnutelný květináč. Vybírejte rostliny vhodné do podmínek, kam je hodláte umístit. Do přesluněného bytu patří jiné, než do místnosti otočené směrem na sever.


You must be logged in to post a comment Login