Inspirace

10 tipů na výrobu vlastního adventního kalendáře

Od   | 

I když už je výběr adventních kalendářů mnohem širší, radost z toho, který vyrobíte vlastnoručně, bude nepopsatelně větší. Není to vůbec těžké. Překvapte své děti letos kalendářem z obálek, látek nebo ponožek… 

Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář s nápadem udělá radost a zároveň může vzniknout i pěkná sváteční dekorace. Stačí trochu obměnit obsah a potěší každou generaci. Záleží jen na fantazii a kreativitě. Pokud právě nemáte žádnou inspiraci a nevíte, jak na to, podívejte se na naše tipy.

1. Ruličky toaletního papíru

Adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru. Zdroj: Pinterest

Ruličky od toaletního papíru vůbec nemusíte vyhazovat. Naopak. Dají se z nich tvořit úžasné věci, například adventní kalendář. Vytvořte si jednoduchý stromeček, domeček, sovičky, barevné balíčky apod. Postup je naprosto jednoduchý. Nejdříve ruličky slepte do požadovaného tvaru. Až to budete mít, obkreslete celý výtvor na papír a tvar dvakrát vystřihněte. Hrany ruličky natřete lepidlem a přilepte vystřižený tvar jen z jedné strany prozatím. Z hezkého balicího papíru vystřihněte ještě pruh na šířku ruliček a nalepte kolem dokola. Nyní přichází čas na naplnění jednotlivých ruliček a zalepení i z druhé strany. Nakonec nalepte čísla a máte hotovo.

2. Obálky

Obálky jsou jednoduché a rozhodně udělají radost. Zdroj: Pinterest

Pro ty, kdo nejsou moc kreativní a s nůžkami se nekamarádí, jsou tady obálky. Sežeňte jich 24 v různých velikostech, ale nejlépe ve stejně barvě. Napište na ně čísla od 1 do 24 a nalepte na nástěnku, velkou čtvrtku nebo za zeď. Možnou variantou jsou i stejně velké obálky ve vánoční krabičce. Místo napsaných čísel můžete použít kolíčky s čísly, jmenovky apod.

3. Papírové pytlíky

Pytlíky můžete společně pomalovat s dětmi. Zdroj: Pixabay

Kalendář z papírových pytlíků nebo taštiček je naprosto jednoduchý. Ke 24 pytlíkům sežeňte ještě čísla či nějaký fix na napsání. Taštičky přichyťte na stěnu oboustrannou lepicí páskou. Můžete je také nalepit na velkou čtvrtku do určitého tvaru nebo připevnit ke šňůře a zavěsit.

4. Látkové pytlíčky

Látkové pytlíčky zaberou víc času, zato je můžete použít i za rok. Zdroj: Pixabay

Velmi oblíbenou variantou, která vám vydrží roky, jsou látkové pytlíčky. Ty si můžete sami ušít, pokud vás to baví nebo si je koupit již hotové. Návody na výrobu jsou volně dostupné na internetu a opravdu to není složité. Jen to zabere nějaký čas. Na pytlíčky můžete koupit nažehlovací obrázky a ozdobné šňůrky.

 5. Adventní kalendář z ponožek

Kolik ponožek máte doma samostatných? Tip, jak je využít. Zdroj: Pinterest

Zavěšené ponožky nad krbem vídáme hlavně v amerických vánočních filmech a seriálech. Vy si je ale můžete letos zavěsit taky. Pořiďte 24 různobarevných menších ponožek, nejlépe s motivem Vánoc. Připevněte na šňůru provázky či kolíčky, nezapomeňte čísla a je připraveno. Ponožky naplňte dobrotami a zavěste.

6. Alkoholový kalendář

Adventní kalendář pro dospělé. Zdroj: Pinterest

Nemusíte dělat radost jen dětem, ale klidně i dospělým. Nakupte 24 lahviček oblíbeného alkoholu nebo jakéhokoliv jiného pití. Je vhodné, aby lahvičky byly hezké a nemusí být ve velkém balení. Natisknete si 24 adventních etiket a nalepte na láhve.

7. Speciální čaje

Čaje rozhodně potěší. Zdroj: Pinterest

Další skvělou variantou vhodnou pro děti i dospělé je adventní kalendář z čajů. Pokud u vás doma pijete čaj často a nedokážete si bez něj představit den, určitě vám tento nápad udělá radost. Stačí obejít pár prodejen s čajem, podívat se na internet a nakoupit nejrůznější druhy čajů s různými příchutěmi. Je jich tolik, že sehnat jich 24 nebude problém.

8. Perníkový adventní kalendář

Pro šikovné cukrářky je adventní kalendář z perníčků. Zdroj: Pinterest

Jedna z nejjednodušších možností. Prostě vytvořte oblíbené těsto na perníčky a upečete 24 nejrůznějších tvarů a velikostí. Ty pak krásně ozdobte, napište na ně čísla a vhodně uložte. Perníčky je lepší zabalit do potravinové folie a pro hezčí efekt dát do obálek, pytlíčků apod.

9. Dárkové krabičky

Dárkové krabičky se rozbalují déle… o to je z nich větší radost. Zdroj: Pixabay

Udělejte si Vánoce každý den v předvánoční čas. Pořiďte nebo vyrobte z kartonu 24 různorodých krabiček. Naplňte je a zabalte do ozdobného papíru. Nezapomeňte hezkou stužku a cedulku s příslušným číslem. Každý den dostane obdarovaný jeden balíček. Může se mu záhadně objevit u postele, někde zůstat položený a klidně mu to trochu zkomplikujte a nechte ho hledat.

10. Kyblíčky nebo miniaturní květináče

Květináčky pak můžete použít a zasadit do nich rostliny. Zdroj: Pinterest

Kupte sadu malých kyblíčků nebo květináčků. Hezky vypadá kombinace bílé a červené, protože je taková klasicky vánoční, ale nebojte se i jiných barevných variant. Kyblíčky pak připevněte na dostatečně dlouhou a pevnou šňůru s čísly na přeskáčku. Květináčky je vhodné vybírat takové, které mají očka, abyste tam mohli navázat provázek a zavěsit na tyčky. Tyčky spojíte šňůrkami v několika řadách nad sebou a celý komplet zavěsíte na zeď na háček. Nezapomeňte květináče očíslovat a naplnit dárečky.

Co vložit do kalendáře?

Do kalendářů můžete dát v podstatě cokoliv, co vás napadne. Oblíbené jsou různorodé bonbóny, ovoce, drobné hračky a maličkosti pro radost, praskací kuličky do koupele, olejové hvězdičky do koupele, pastelky, oříšky, sušené ovoce, čokoládky. Zkrátka všechno, co se tam vejde.

Nebojte se do výroby zapojit i děti, pokud u vás není adventní kalendář dílem skřítků nebo jiných nadpřirozených bytostí a hlavně nezapomeňte, že výsledek rozhodně nemusí být perfektní. Důležitý je nápad, chuť a usměvavá rodina.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login