Ložnice

10 senzačních nápadů, které pozvednou i malou ložnici na vyšší level

Od   | 

Říkáte si, že by to chtělo změnu? Něčím okořenit místo, kde večer usínáte a ráno se probouzíte? Pak jste na správném místě. A pokud se vaše ložnice nerozkládá na 20 m2, nezoufejte. S našimi nápady na její zútulnění nebudete potřebovat žádný extra prostor navíc!

1. Originální světla

Vaše ložnice rozhodně potřebuje příjemné, tlumené osvětlení. Pár starých záclon ve skříni jistě najdete a světýlka z vánočního stromku jakbysmet. Když spojíte svou fantazii s kapkou kutilského umu, nemusíte na ohromující výsledek čekat věčně.

2. Komu se nelení, tomu se zelení

Zelené rostliny jsou přirozeným čističem vzduchu v místnosti, a navíc si s nimi do svého příbytku přinesete kousek venkovního světa. Postačí, když na zeď připevníte vhodné závěsy na malé květináče a velká radost je na světě. Jestli vyznáváte feng shui a chcete nechat dobře proudit vnitřní energii, dbejte na to, aby rostlinek nebylo příliš a jejich listy byly spíše kulaté.

3. Zrcadlo poprvé, aneb udělej si sám

Každá žena chce být krásná a určitě je snem každé takové ženy mít svůj vlastní kosmetický stolek přímo v ložnici. Mělká police na konzolích je chytrým řešením, pokud nemáte v místnosti dostatek prostoru pro klasický stolek. Samotné zrcadlo k dotvoření prostoru seženete na bleším trhu nebo na půdě u babičky. S jeho pověšením na zeď vám pomůže třeba starý kožený opasek, který vám doteď bylo líto vyhodit.

4. Polštáře

Nezapomínejte, že i vaše postel může být oázou dekorace. Polštáře, které v noci běžně používáte, doplňte přes den několika dekorativními polštáři. Aby se výsledek neminul účinkem, měly by stylem i barvou ladit jak k sobě, tak k celé místnosti.

5. Stylové tapety

Vůbec nejmenší nároky na prostor mají tapety, přitom z vaší ložnice můžou vytvořit elegantní a stylové místo, na které budete právem pyšní. Vybírejte jemné odstíny a nenápadné vzory, přece jen slouží tento pokoj k odpočinku a nechcete, aby vás tu něco rušilo.

6. Sbírka obrazů

Hotová galerie. Skvělý způsob, jak ozdobit ložnici, vyzdvihnout její osobitost a navíc nepromarnit žádný centimetr, kterých v malých bytech nikdy není nazbyt. Pak už stačí naplánovat malou vernisáž, na kterou můžete pozvat své nejbližší.

7. Originální lustr

Zkuste něco netradičního, něco bláznivého. Dávno neplatí, že lustr v ložnici musí být ta malá polokoule, která sotva vyčnívá ze stropu. Z dnešního výběru zboží si určitě vyberete přesně takový, který bude nejvíc blízký vašemu stylu. A určitě i takový, který dodá místnosti víc světla. Víc než ta malá polokoule.

8. Minimalistické stolky, které se neztratí

Můžete začít s jedním, ale ten druhý vám stejně časem bude chybět. A nemějte strach, že by v pokoji jen tak ledabyle stály. Pravděpodobně nejvíc poslouží jako klasické odkládací stolky, ale můžete je využít i jako noční.

9. Nechejte se hýčkat svým sluhou

Ne tak doslova, ale jednoduchý a stylový sluha nebo šatní stojan si ve vaší ložnici určitě své místo najde. Pokud má sloužit jako dekorace, myslete na to, aby šaty, které si na něj pověsíte, barevně ladily se zbytkem místnosti.

Celé video najdete ZDE

10. Zrcadlo podruhé aneb vy jste nejkrásnější

Velké zrcadlo, ve kterém se uvidíte od hlavy až k patě, v celé své kráse. Pověšené nebo opřené o zeď nezabere moc prostoru, a navíc celou místnost dokonale prosvětlí a opticky zvětší. Tento kousek v žádné ložnici jednoduše nesmí chybět!

 


You must be logged in to post a comment Login