Inspirace

Zona Tortona – design na každém kroku

Od   | 

Milánský veletrh designu, to není jen seriózní přehlídka zavedených výrobců na výstavišti s nekompromisní zavírací dobou, ale také spousta večírků, výstav, instalací i kreativních prezentací po celém městě a na Zoně Tortoně především…

Designér Karim Rashid se na Zoně Tortoně předvedl jak DJ.

Designér Karim Rashid se na Zoně Tortoně předvedl jako DJ.

DJ Karim Rashid

Klasické pavilony zde nahrazují staré tovární haly, sklady a garáže s industriální atmosférou, ale i galerie a malé obchůdky. Dohromady poskytují mnohem velkorysejší prostor než výstaviště za městem a designéři toho umí skvěle využít. Zásadní součástí design weeku jsou samozřejmě četné společenské události probíhající až do pozdních nočních hodin, na kterých často potkáte slavné designéry z celého světa. Některé i v neočekávaných rolích – letos zde byl například nejen k vidění, ale také k poslechu Karim Rashid jako DJ se svým vlastním hudebním setem.

 

 

Design jsou emoce

Odvahu našli mladí Italové, kteří si své ano, řekli přímo na Zoně Tortoně.

Odvahu našli mladí Italové, kteří si své ano řekli přímo na Zoně Tortoně.

Mezi výstavními prostory je navíc spousta parků a sympaticky omšelých uliček, kde se můžete schovat před davy a načerpat síly, třeba za poslechu některé z pouličních kapel, na jejíž hudbu občas kolemjdoucí reagují spontánním tancem. Aby těch emocí nebylo málo, už se tady odehrála třeba i svatba nevěsty s klasickým bílým závojem za účasti opravdového kněze a přímo na silnici. Na Zoně Tortoně je zkrátka možné všechno a u toho byste neměli nikdy chybět.

Příští Salony nábytku v Miláně budou 12. – 17. 4. 2016.

 

 

 

Fotogalerie:

Text: Karolina Sornas, Foto: Archiv

You must be logged in to post a comment Login