Návštěvy bytů

Život “na střeše” velkoměsta: Krásný dvoupodlažní byt dbá na účelnost

Od   | 

Tento nádherný dvoupodlažní byt kombinuje výhody bytu a domu – není třeba se starat o zahradu, ale posezení a třeba i grilování s přáteli pod širým nebem si na velkorysé terase lze užít do sytosti.

Byt má dvě podlaží, v prvním najdeme krásný obývací prostor s velmi netradičním obloukovým oknem a cihlovým obložením, které dodává interiéru venkovský nádech. Obývací prostor přechází v prostor vstupní, jemuž dominuje piano a netadiční místo pro uložení jízdních kol, která majitelé velice rádi používají. První podlaží doplňuje kuchyně s barovým posezením, volně včleněná do prostoru.

V druhém podlaží pak najdete dvě ložnice, z jedné z nich mají majitelé možnost vyjít přímo na terasu; a koupelnu, která je taktéž na terasu průchozí.

Křídlo, obrazy a kola – nesourodá skupina zájmů určuje styl vstupní haly.

V tónech piana

Vstup do bytu je skutečně netradiční. Dominuje mu dřevěné “pódium” a dřevěné obložení stěny ve stejném dekoru, doplněné světlými barvami. Vstupní hala, která dále plynule přechází do obývacího prostoru, odráží zájmy majitelů, kterými jsou hra na křídlo a cyklistika.

Jednoduché, praktické linie kuchyně jsou jako stvořené k doplnění sezonní dekorací.

Kuchyň s ostrůvkem, volně včleněným do otevřeného prostoru, vyniká jednoduchými, maximálně účelnými liniemi a barevností v tónech dřeva, bílé a šedé, které se opakuje v celém bytě.

Terasa jako nedílná součást domu

Útulnost ložnice umocňují závěsy sahající až na zem a poskytující zároveň clonu proti slunci.

Ložnice je prakticky celou jednou stěnou otevřená na terasu, která má podlahu z dřevěných prken a majitelé na ní pěstují bylinky a okrasné rostliny. Funguje v podstatě jako jakýsi obývací pokoj horního patra, pro majitele je plnohodnotnou součástí interiéru.  Ložnice je jednoduše vybavená, zajímavými prvky jsou například noční stolky v retro designu. Ve druhé ložnici najdeme pro změnu skrytý vyvýšený prostor pod stropem, který může sloužit například pro čtení a odpočinek. Zajímavě jsou řešeny úložné prostory, vesměs vestavné, a tedy takřka neviditelné.

Koupel skoro pod hvězdami

Koupelně kraluje samostatně stojící vana

Celá stěna koupelny je posuvná a dá se zcela otevřít na terasu, tudíž si majitelé za teplých večerů mohou užít pocit, jak kdyby se koupali přímo na terase. Protože terasa není zastřešená, pohled ven nabídne majitelům i výhled na hvězdy.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login