Koupelny

Závěsné WC, co vám samo zvedne poklop

Od   | 

Firma Geberit představila závěsné WC, ve kterém jsou zakomponovány nejrůznější funkce, o nichž by nás možná ani nenapadlo, že by je toaleta mohla mít. Že by vývojáři už nevěděli, jak nalákat potencionálního zákazníka? Anebo právě věděli?

Technologie sprchování WhirlSpray,

Technologie sprchování WhirlSpray,

Na první pohled vypadá závěsné WC jako každé jiné. Ve skutečnosti je však zařízení Geberit AquaClean Mera vysoce komfortní toaleta se sofistikovanou technologií, přičemž všechna elektrická a vodovodní připojení jsou ukryta v jejím těle. A co přesně tedy toaleta poskytuje?

Funkci bidetu zastává patentovaná technologie sprchování WhirlSpray, kterou představují dvě trysky s pulzujícím a rotujícím proudem, obohaceným provzdušněním. Teplotu vody zajišťuje hybridní systém ohřevu vody, tvořený průtokovým ohřívačem a zásobníkem teplé vody. Nechybí inteligentní systém osoušení. Rameno s fénem se vysouvá samostatně a automaticky se nastaví podle poslední polohy sprchovacího ramene.

Technologie splachování TurboFlush.

Technologie splachování TurboFlush.

Keramická mísa nemá běžný lem, ale boční otvor, který vodu optimálně směruje po obvodu tak, aby účinně opláchla celý vnitřní prostor. Přínosem je i odsávání zápachu, které se automaticky aktivuje a odstraňuje zápach přímo v keramické míse. Odtud se znečištěný vzduch odvádí a čistí pomocí keramického voštinového filtru.

Další funkce se možná zdají už jako nadstavba, ale kdo by nestál o diskrétní světélko, když jde v noci na záchod? Toaleta má integrované LED diody, takže můžete dokonce nastavit i barvu světla. Tlumené světlo, které vás rozespalé přivede až na místo, se rozhodně hodí. Stejně jako automaticky se zvedající a zavírající poklop, když se uživatel postaví do jeho blízkosti. A vyhřívání sedátka už berme automaticky, stejně jako dálkové ovládání.

Je nasnadě, že takto promyšlené zařízení nemohlo projít bez povšimnutí. Za zmínku stojí, že v letošním roce získalo prestižní ocenění Design plus na mezinárodním veletrhu ISH a ocenění REDdot.

Fotogalerie:

Jak to přesně funguje najdete na: Geberit

Připravila: Karolína Sornas, Foto: archiv

Související články:

Pisoár. Co všechno o něm víte?

WC bez splachovacího kruhu Rimfree. 

Podomítková sprchová vanička.

Koupelny. Rady ke zdárnému zařízení. Díl. 1

Koupelny. Rady ke zdárnému zařízení. Díl. 2


Komentáře

You must be logged in to post a comment Login