Rady a tipy

Žaluzie, které umí víc, než jen stínit

Od   | 

Připravili jsme pár cenných rad o možnostech použití žaluzií. Projděme si několik zajímavých typů, které dokážou mnohem víc než jen stínit.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie si představte jako pruhy kvalitní látky, zavěšené na háčcích s pojezdem, které se hodí nejen do bytu, ale také do kanceláří, škol či jídelen a jiných veřejných prostor.

Mezi jejich hlavní výhody patří zejména:

 • zastínění velkých ploch
 • jednoduchá montáž
 • látky se dají měnit a objednávat zvlášť
 • z předešlé výhody vyplývá, že můžete kombinovat různé druhy a barvy látek, a vytvořit si tak žaluzie podle svých představ
Na vertikální žaluzie je možné natisknou fotografii. Navodíte tak příjemnou atmosféru.

Na vertikální žaluzie je možné natisknou fotografii. Navodíte tak příjemnou atmosféru.

Kouzlo vertikální fotožaluzie

Speciálním, velmi luxusním modelem vertikálních žaluzií, jsou fotožaluzie. Ty tvoří speciální látka s digitálním fotopotiskem a libovolným motivem, který vás napadne. Nejenže tedy skvěle stíní, ale tvoří také designový doplněk a domácnosti dodají “šmrnc”. Kromě fotek a obrázků se dá na žaluzie natisknout například logo firmy, díky kterému potom žaluzie slouží jako praktická prezentace podniku.

Vertikální žaluzie na přání

Nedocenitelnou možností ve světě žaluzií je také možnost zadávat atypické požadavky na vertikální žaluzie, jejichž zhotovení na míru dnes již není žádný problém. Atypické žaluzie mohou být například:

 • do šikminy v podkrovních prostorách
 • žaluzie se zaobleným horním nosičem
 • nebo žaluzie z různých typů látek a barevných kombinací

Horizontální žaluzie

Vertikální žaluzie do šikminy

Vertikální žaluzie do šikminy

U horizontálních žaluzií si při koupi dejte pozor, na jaký typ oken chcete žaluzie umístit. Existují typy horizontálních žaluzií na:

 • plastová okna
 • eurookna
 • starší kastlová okna

Vybírat můžete také z různých provedení lamel a imitací dřeva. Horizontální žaluzie se zaobleným horním nosičem zároveň redukuje průnik světla mezi první lamelou a profilem. Velmi oblíbenými žaluziemi jsou modely s univerzální instalací na zeď nebo na strop či mezi zasklívací lišty. Ke komfortu přispívá motorická varianta s dálkovým ovládáním, V nabídce můžete stále ještě nalézt meziskelní provedení pro šroubovaná okna.

Máte obří okna?

Nevadí. V nabídce je celá řada horizontálních žaluzií pro nadměrně velká okna. Výjimkou nejsou ani rozměry až 3 x 3,5 m. Tyto žaluzie jsou vhodné nejen do bytových interiérů, ale také například do výrobních hal, administrativních budov, kde má smysl klást důraz na estetické vnímání.

Bez vrtání

Horizontální žaluzie s držáky pro zavěšení a přichycení na okenní křídlo zvládne opravdu každý pouze s inbusovým klíčem. Instalace je snadná, rychlá a hlavně bez nutnosti jakéhokoliv vrtání.

Plissé žaluzie mají lamely nahrazeny kvalitní skládanou látkou.

U plissé žaluzií bývají lamely nahrazeny kvalitní skládanou látkou.

 

Plissé žaluzie

Plissé žaluzie si představte jako moderní provedení horizontálních žaluzií, nicméně lamely jsou nahrazeny kvalitní skládanou látkou, která vyniká svou vlastností zastínit místnost. Výhodou je volba:

 • barvy
 • vzoru
 • materiálu

Plissé žaluzie se dají členit dle možnosti stahování:

 • shora dolů
 • oběma směry

Stahování shora dolů vychází ze stejného principu jako u klasických horizontálních žaluzii. Když je žaluzie vytažena až nahoru, nic nebrání světlu pronikat do místnosti. Čím níže žaluzii stáhnete, tím více zmenšujete prostor, kterým světlo může působit. Stahování žaluzií oběma směry umožňuje navíc úpravu rolet nejen seshora, ale i zdola, čímž dosáhneme perfektního zacílení žaluzie na určité místo na okně, které chceme zastínit, a zároveň můžeme ponechat určitou část okna odkrytou, aby nebyla v místnosti úplná tma. Opět je možno zakoupit plissé žaluzie s instalací bez vrtání.

Tyto horizontální žaluzie jsou vhodné také na střešní okna, kde mimo funkci stahování oběma směry jistě oceníte i další vychytávky, jako jsou například různé stupně propustnosti světla, látky s vrstvou, která snižuje sílu tepelného záření, nebo také s nátěry, které odráží světlo.

Plissé žaluzie v atypickém okně.

Plissé žaluzie v atypickém okně.

Plissé žaluzie se dvěma typy látek - na den a na noc.

Plissé žaluzie se dvěma typy látek – na den a na noc.

Jedna žaluzie na den, druhá na noc

Venku je prudké slunce, které vás oslňuje, ale zároveň nechcete mít v místnosti úplnou tmu a umělé světlo? Je pro váš klidný spánek důležitá co největší tma? Řešením jsou plissé žaluzie, které v sobě skrývají dvě látky – jednu spodní a druhou horní. Jedna z nich je vždy průsvitnější, takže zmírní ostré světlo, ale místnost zcela nezatemní, naopak druhá vrstva je zatemňující.

Plissé žaluzie na atypická okna

Není problém zaslat obchodníkovi rozměry atypického okna a on vám obratem zašle cenovou nabídku a informace, zda je schopen splnit všechny vaše požadavky. Obchodníci jsou připravení pohotově upravovat své produkty dle nejnovějších trendů.

Pak již stačí z pohodlí domova na internetu zadat požadavky a objednat. Inspirovat se můžete ve videu, které mimojiné hovoří o tom, jak správně na e-shopu zadat požadavky a objednat ty správné žaluzie.

Kontakt: Žaluzie24zaluzie24.eu-logo

 


You must be logged in to post a comment Login