Návštěvy bytů

Domov ve venkovském stylu: Hodně dřeva a světlé tóny vytvářejí nebývale útulnou atmosféru

Od   | 

Mladá rodina s čerstvě narozeným miminkem vyměnila rušné velkoměsto za venkov a rozhodně nelitují. Sice nedosáhli na rodinný domek, koupili však alespoň jeho část. Zařízení pak už bylo hračkou.

Otevřený prostor dokonale podtrhuje dřevěné podbití a přiznané trámy. Zdroj: Inarch IT

Pod schody vedoucí do patra nechali majitelé na míru vyrobit vestavěné skříně a botníky a do patra tak vstupujeme již bez bot a svrchních oděvů. Hned při vstupu se nám otevírá prosvětlený prostor, ve kterém najdeme jak kuchyni s jídelním stolem, tak i navazující obývací pokoj. Součástí jsou také točité schody vedoucí do oddělené menší pracovny.

 

Kde najdete obrovský výběr krbů?

 

Bíle zařízený interiér dokonale doplňuje dřevěné podbití stropu, ale i přiznané trámy, které umocňují venkovskou a útulnou atmosféru. Za klenot lze považovat kuchyni, která z důvodu zešikmeného prostoru musela být navržena na míru v jedné rovině a zakončuje ji sestava šatních skříní ve stejném provedení, jako je kuchyňská linka. Majitelka se rozhodla sladit všechen nábytek do bílé barvy a ani kuchyně není výjimkou. Jednoduchou sestavu představují dolní i horní skříňky zdobené stylovými rámečky i úchytkami. Kuchyni doplňuje a zároveň od obývacího pokoje odděluje kulatý jídelní stůl v bílé barvě doplněný o bílé židle znovu ve venkovském stylu. 

Kuchyně byla koncipovaná do sešikmeného prostoru a navazuje na ni šatní skříň. Zdroj: Inarch IT

Obývací pokoj příjemně navazuje na jídelní stůl a jeho zařízení se nese opět ve stejném stylu. Dvě sedací soupravy v krémové barvě doplňuje zelený lem, i dekorativní polštářky laděné opět do olivově zelené barvy. Nechybí ani konferenční stolek v bílé barvě a naproti krb s šedým obkladem. Ten si majitelé natolik oblíbili, že ani do místnosti nepořizovali televizi. Zajímavým prvkem je ateliérové okno, které do prostoru vnáší dostatek denního světla. Do dřevěného podbití a trámů byla zabudována bodová světla a součástí interiéru jsou i stylové nástěnné a stojací lampy. 

Ateliérové okno sem vnáší dostatek denního světla a do venkovského interiéru se skvěle hodí. Zdroj: Inarch IT

Z otevřeného prostoru vedou troje dveře – jedny do ložnice, druhé do dětského pokoje a třetí do koupelny. První místností, do které nahlížíme je ložnice rodičů. Majitelé zde dřevěné podbití natřeli bílou barvou a nechali opět vyrobit vestavěné skříně na míru. Ložnice je poměrně malá a tak se sem vměstnala pouze jednoduchá postel s absencí čela, které nahrazuje jemná tapeta s proužky. Součástí postele jsou i noční stolky s lampičkami ve venkovském stylu. 

V ložnici bylo dřevěné podbití natřeno na bílo, což prostor opticky zvětšilo. Zdroj: Inarch IT

Pokoj pro miminko je poměrně prostorný a v budoucnu bude rájem pro malou ratolest. V současné době je je vybaveno pouze tím, co miminko právě potřebuje, což je postýlka a šatní komoda. I v dětském pokoji bylo podbití opatřeno bílou barvou a stejně, jako v celém interiéru i tady nechybí vybavení ve venkovském stylu. Část stěn však byla opatřena příjemnou, tlumenou žlutou barvou, která dětský pokoj příjemně oživuje. 

Který koupelnový radiátor vybrat?

 

Poslední místností je koupelna spojena s toaletou, která sice není velká, ale po běžný život postačí. Najdeme zde vanu se skleněnou zástěnou, která poskytne jak rychlou sprchu, tak i příjemnou koupel. Vedle vany byla umístěna toaleta a dále pak umyvadlová skříňka s dřevěnou deskou a zapuštěným umyvadlem. 

Také v koupelně převažuje bílá barva, která je doplněna zemitými odstíny. Zdroj: Inarch IT

Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

 

Novinky u kuchyňských baterií

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login