Architektura a design

Z domu rovnou na golf

Od   | 

Rezidence se nachází přímo uprostřed Golfového areálu Hostivař v Horních Měcholupech, nedaleko golfového odpaliště, restaurace a nového malého pivovaru Hostivař.

Nepřímo tak navazuje na areál rodinných domů a vil Pod Kozincem, který se nachází přes hlavní ulici Hornoměcholupská a který je dílem stejné architektonické kanceláře a stejného investora.

Na území o velikosti 85 000 m2 postupně vznikne téměř 100 rodinných domů se zahradami, řadovými domy, vilami, dvojvilami a domy s atriem. V současné době probíhá výstavba II. etapy. I. etapa je dokončena a z velké části již vyprodána.
V letošním roce zde také proběhl den otevřených dveří v rámci dnů architektury a bylo možné si prohlédnout vzorový dům nejen z exteriéru, ale i z interiéru. Každý dům má svoji zahradu o velikostech od 400 do 1 000 m2. Kategorie domů nabízí od 4+kk do 6+kk.
Domy jsou navrženy dle typického rukopisu této architektonické kanceláře. Tedy v moderním minimalistickém stylu, v kompozici ze železobetonových kvádrů, tvořící hlavní hmoty jednotlivých domů a prořezaných otvorů, oken, dveří, vrat či stropních otvorů.
Domy jsou dvoupodlažní nebo třípodlažní, obytné plochy jednotlivých domů se pohybují mezi 150 až 250 m2 a jsou dostatečně prosvětleny ze všech světových stran velkými prosklenými plochami.
V suterénu se nachází kromě technického zázemí, jednoho garážového a jednoho krytého stání také kancelář nebo atelier s výhledem do atria. V přízemí najdeme kromě dvou pokojů, koupelny a toalety také hlavní obytné místnosti, jako obývací prostor s kuchyňským koutem a výstupem na terasu a úroveň zahrady. V patře kvádru pak je umístěna hlavní ložnice.
Zahrada nabízí možnost umístění zahradního grilu a některé i venkovního bazénu. Terasu je možné zastínit zavinovací markýzou, obdobně tak všechny prosklené plochy je možné proti slunci či zajištění soukromí či bezpečnosti zakrýt svinovacími roletami.

Fotogalerie:

Text a foto: Ing. arch. Jan Zahradník / Atelier 3

Související články:

Rodinný dům na atypickém pozemku

Bydlení v korunách stromů

Dům v zemi

Dům se zelenou střechou

Bungalov na pozemku velkém 3 000 m2

Bílý dům na skále

Projekty rodinných domů. Víte vše?

Co je nutné vědět o odstupových vzdálenostech na pozemku.

Orientace rodinného domu na pozemku.

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login